bydgoszcz nowy aparat tańsza co to znaczy

Co to jest Bydgoszcz: Nowy aparat RTG to tańsza eksploatacja. Co znaczy: aparat RTG to tańsza.

Czy przydatne?

Bydgoszcz: Nowy aparat RTG to tańsza eksploatacja definicja

Co znaczy:

Sprzęt dla Szpitala Obserwacyjno-ZakaźnegoBydgoszcz: Nowy aparat RTG to tańsza eksploatacja

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy zakupił nowy aparat RTG dla Pracowni Diagnostyki obrazowej. Dzięki pełnej cyfryzacji szpital ma szansę zmniejszyć wydatki powiązane z codziennym użytkowaniem tego rodzaju sprzętu.
- Zastąpi on wysłużony 14-letni sprzęt, który wykonywał zdjęcia wiele gorszej jakości. nowy sprzęt jest bardziej dokładny, więc będzie mniej zdjęć powtórzonych, a to znaczy mniejsze wydatki dla placówki – informuje dr Sylwia Drewa z bydgoskiego szpitala zakaźnego. - Dodatkowo przystarym aparacie dochodził wydatek klisz, odczynników chemicznych niezbędnych do wywoływania zdjęć i samej ciemni. Nowy aparat jest ucyfrowiony, więc proce wywoływania zdjęć będzie tańszy – dodaje Sylwia Drewa.


Sprzęt, a również dostosowanie pomieszczenia, gdzie będzie funkcjonował, to wydatek powyżej 1,2 mln zł. Inwestycję sfinansowano z budżetu województwa. Aktualnie aparat oczekuje na odbiór i oficjalne przekazanie poprzez urząd marszałkowski, procedura prawdopodobnie zakończy się do wakacji. Pracownicy są już przeszkoleni w sprawie obsługi nowego aparatu.


W Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźny im. T. Browicza w Bydgoszczy co roku dochodzi do inwestycji. W 2010 roku szpital został zaopatrzony w aparat wielogłowicowy USG, przelotowe sterylizatory parowe i automatyczną myjnię do mycia i dezynfekcji endoskopów elastycznych. Jednocześnie prowadzone były prace budowlane w ramach realizacji zadania pn. „Budowa łącznika budynku wspólnie z wykończeniem parteru nowobudowanego pawilonu łóżkowego. Aktualnie skończyły się prace powiązane z pierwszym etapem tej inwestycji.


Czym jest Bydgoszcz: Nowy aparat RTG to znaczenie w Leczenie B .