bydgoszcz rusza rozbudowa co to znaczy

Co to jest Bydgoszcz: Rusza rozbudowa Centrum Pulmonologii. Co znaczy: Centrum Pulmonologii.

Czy przydatne?

Bydgoszcz: Rusza rozbudowa Centrum Pulmonologii definicja

Co znaczy:

Inwestycja za ok. 50 mln złBydgoszcz: Rusza rozbudowa Centrum Pulmonologii

Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zostanie rozbudowane. Ruszył już przetarg na wykonanie robót budowlanych związanych z I etapem tej inwestycji. Projekt jest wykonywany poprzez spółkę Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.
- Mamy już pozwolenie na budowę i wszystkie dokumenty konieczne do rozpoczęcia prac. Aktualnie jesteśmy na kroku wyboru wykonawcy. Jeżeli wszystko pójdzie wedle planem, to nowy pawilon stworzenie do końca 2013 roku - informuje Andrzej Nowak, z-ca dyrektora do spraw technicznych bydgoskiego Centrum.

Inwestycja będzie polegała na rozbudowie placówki o diagnostyczno-zabiegowo-łóżkowy blok. – Docelowo w dobudowanym budynku będą się mieściły cztery oddziały, w tym OIOM i blok operacyjny, a również między innymi centralna sterylizatornia, diagnostyka obrazowa z tomografem, USG i aparatami RTG. Dodatkowo będą tam zlokalizowane pomieszczenia techniczne, w tym kotłownia i stacja uzdatniania wody - zmienia Andrzej Nowak.


Rozbudowa o dodatkowy blok ma na celu dostosowanie tych jednostek do wymagań sanitarno-technicznych. Aktualnie na przykład oddziały zlokalizowane są na zbyt małych powierzchniach. Natomiast blok operacyjny ma zbyt małe zaplecze. W ramach tego projektu nie przewidziano zakupów sprzętowych z racji na brak środków.


Projekt będzie kosztował ok. 50 mln zł. Inwestycja jest wykonywana poprzez spółkę Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne. Kapitał na ten cel pochodzą z kredytu zaciągniętego poprzez tę spółkę z Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Luksemburgu. Kredyt jest poręczony poprzez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.


R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymi dyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 200 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Bydgoszcz: Rusza rozbudowa znaczenie w Leczenie B .