bytom łóżka sprzęt co to znaczy

Co to jest Bytom: 1 mln zł na łóżka i sprzęt. Co znaczy: łóżka i sprzęt Szpital Specjalistyczny nr.

Czy przydatne?

Bytom: 1 mln zł na łóżka i sprzęt definicja

Co znaczy:

Placówka wyposazy oddział chirurgiiBytom: 1 mln zł na łóżka i sprzęt

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu planuje wyposażenie w łóżka i sprzęt oddziału chirurgicznego za powyżej 1 mln zł. Placówka zamierza wymienić wszystkie 45 łóżek na oddziale. Przetarg powinien zostać ogłoszony we wrześniu albo październiku 2010 roku.
wydatek remontu oddziału chirurgii ogólnej i gastroenterologicznej był szacowany na 2,55 mln zł, w tym 1,23 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego. Projekt ma na celu dostosowanie oddziału do wymagań sanitarnych rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia z listopada 2006 roku. Podobny remont ma zostać jeszcze przeprowadzony na oddziale okulistycznym.

Organem założycielskim szpitala jest Urząd Miasta Bytom. Placówka prowadzi jedenaście oddziałów, w tym okulistyczny, urologiczny, chirurgiczny, neurologiczny, kardiologiczny, laryngologiczny, reumatologiczny, wewnętrzny, hematologiczny i oddział zakaźny. Przy szpitalu funkcjonuje również zakład opiekuńczo-leczniczy i laboratorium. Laboratorium wykonuje badania zarówno dla oddziałów szpitala, poradni specjalistycznych, poradni zakładowej jak i dla kontrahentów komercyjnych i pacjentów wykonujących badania odpłatnie. Zaopatrzone jest w najwyższej klasy aparaturę diagnostyczną, umożliwiającą wykonywanie szerokiego panelu badań dzięki bardzo czułych metod pomiarowych.

Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi blisko 40 mln zł, w tym na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną 2,5 mln zł, a leczenie szpitalne – około 36 mln zł. Kontrakt na leczenie chirurgiczne wynosi powyżej 4 mln zł


Czym jest Bytom: 1 mln zł na łóżka i znaczenie w Leczenie B .