centrum oddział kardiologii co to znaczy

Co to jest Centrum HCP: oddział kardiologii inwazyjnej. Co znaczy: kardiologii inwazyjnej Centrum.

Czy przydatne?

Centrum HCP: oddział kardiologii inwazyjnej definicja

Co znaczy:

Finansowanie świadczeń medycznychCentrum HCP: oddział kardiologii inwazyjnej

Centrum HCP z Poznania tworzy oddział kardiologii na 32 łóżka. Placówka zamierza świadczyć usługi kadiologii inwazyjnej i prowadzić badania naczyniowe angiografem kupionym od spółki Philips. Na razie jednak nie posiada kontraktu z NFZ na kardiologię inwazyjną.
Centrum HCP zamierza świadczyć usługi kardiologii inwazyjnejAutor: Shutterstock- Mamy umowę na czas nieokreślony o współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu odnośnie przeniesiona do nas kliniki medycznej ze szpitala im. Raszei – mówi Andrzej Buczyński, wiceprezes Centrum Medycznego HCP. – Naszym zamierzeniem jest udzielanie świadczeń z zakresu kardiologii inwazyjnej poszerzonych o badania angiografem i kształcenie studentów i prowadzenie badań. Pracownicy naukowi Uniwersytetu dostają płaca z tytułu pełnionych funkcji na uczelni, u nas realizują leczenie.

Sam oddział kardiologiczny zaczął funkcjonowanie w listopadzie 2010 roku. Na rok 2011 placówka ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na prowadzenie leczenia szpitalnego z zakresu kardiologii o wartości miliona złotych. Dziennie 9 lutego 2011 roku mechanizm NFZ nie notował umowy na świadczenia z zakresu kardiologii inwazyjnej.

- Trwają starania o finansowanie zabiegów z zakresu kardiologii inwazyjnej, lecz to nie jest takie proste, ponieważ NFZ ma ustalony harmonogram konkursów – mówi Andrzej Buczyński.

Na razie placówka takich zabiegów nie wykonuje. Trwają jeszcze prace powiązane z uruchomieniem pracowni hemodynamiki i angiografu. Szpital im. Raszei z Poznania w 2010 roku nie posiadał kontraktu z NFZ na świadczenia w dziedzinie kardiologii inwazyjnej, a jedynie na kardiologiczne leczenie szpitalne o wartości około miliona złotych. W 2011 roku placówka nie posiada tej specjalności. Dziennie 9 lutego 2011 roku łącznie 19 placówek miało podpisane umowy z wielkopolskim oddziałem Funduszu na kardiologiczne leczenie szpitalne. Na świadczenia z zakresu kardiologii interwencyjnej finansowanie NFZ mają zapewnione firma Nafis, Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, Szpital Kliniczny im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, Szpital Rehabilitacyjno-Kardiologiczny w Poznaniu, Szpital Wojewódzki w Poznaniu, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Strusia w Poznaniu i poza Poznaniem Szpital Specjalistyczny w Pile, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu, Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie.

Kontrakt HCP z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie szpitalne w 2011 roku wynosi 49,9 mln zł. Umowy na świadczenia z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej mają wartość 5,2 mln zł. Umowy na lecznictwo stacjonarne z zakresu leczenia chorób wewnętrznych mają wartość 5,88 mln zł, z zakresu chirurgii ogólnej – 5,7 mln zł, neurologii – 5,7 mln zł, z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu – 3,2 mln zł. Świadczenia z zakresu onkologii klinicznej zostały wycenione na 3 mln zł. Placówka prowadzi również chemioterapią, teleradioterapię i brachyterapię. Szpital HCP jest na liście ośrodków referencyjnych mających zapewnić obsługę medyczną w trakcie Euro2012.

Centrum Medyczne HCP powstało w 1999 roku. Jest prowadzone poprzez spółke, gdzie 33,42 procent udziałów posiada Fundacja Solidarnej Pomocy im. Hipolita Cegielskiego, 33,29 procent Zygmunt Bierła, 33,29 procent – prezes Lesław Lenartowicz. W 2010 roku firma zatrudniała 443 osoby.


Czym jest Centrum HCP: oddział znaczenie w Leczenie C .