certyfikat bólu kolejnych co to znaczy

Co to jest Certyfikat bez bólu dla kolejnych 11 szpitali. Co znaczy: dla następnych 11 szpitali W.

Czy przydatne?

Certyfikat "bez bólu" dla kolejnych 11 szpitali definicja

Co znaczy:

W Polsce mamy już 63 szpitale bez bólu



Certyfikat "bez bólu" dla następnych 11 szpitali





W rocznicę przyznania pierwszych certyfikatów „Szpital bez bólu”, 27 kwietnia 2010 roku, spełnienie najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego potwierdzono w następnych 11 placówkach. Pośród nich są również szpitale niepubliczne.








Certyfikat „Szpital bez bólu” dostały takie szpitale niepubliczne, jak Szpital w Szczecinku Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością, Med-Polonia Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością,, NSZOZ w Poznaniu, Centrum Medyczne Damiana Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością,,, w Warszawie, czy NZOZ Szpital Mazovia w Warszawie. Pośród publicznych placówek znalazły się 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu, Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Szpital Specjalistyczny w Opolu, Szpital im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach i Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej.

Certyfikat przyznao także oddziałom Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie - Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii i Oddziałowi Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pulmonologicznej.

Certyfikaty takie mają już 63 szpitale w Polsce. pośród 11 placówek, które właśnie dostały certyfikaty, jest 9 szpitali i 2 oddziały. Liczba placówek, które starają się o certyfikat „Szpital bez bólu” stale się zwiększa. - W trakcie pierwszej certyfikacji, przyznaliśmy raptem 3 certyfikaty „Szpital bez bólu”. Dziś w Polsce mamy coraz więcej placówek, gdzie pacjenci spotykają się z najwyższą troską personelu medycznego, gdzie funkcjonują procedury usprawniające leczenie bólu pooperacyjnego, a lekarze i pielęgniarki posiadają odpowiednią wiedzę. W moim przekonaniu miniony rok zbliżył nas do naszych zachodnich sąsiadów, gdzie leczenie bólu pooperacyjnego na najwyższym poziomie jest standardem. Niestety cały czas brakuje odpowiedniego wsparcia finansowego ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia, a w czasie gdy trwała poprawa sytuacji związanej z uśmierzaniem bólu pooperacyjnego i upowszechnienie dostępu do najwyższej jakości serwisu przeciwbólowego nie może się obyć bez powiększenia nakładów finansowych - komentuje prof. Jan Dobrogowski, prezes Polskiego Towarzystwa Badania Bólu .

Szpitale, które dostały certyfikat „Szpital bez bólu”, znaczną poprawę jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego osiągnęły przez wprowadzenie odpowiednich procedur postępowania przeciwbólowego (regularne monitorowanie poziomu bólu, informowanie pacjentów, prowadzenie dokumentacji postępowania przeciwbólowego wedle najnowszymi zaleceniami uśmierzania bólu), połączonych z nauką personelu medycznego (lekarze anestezjolodzy, lekarze specjalności zabiegowych i pielęgniarki).

Prócz przyznania nowych certyfikatów Komisja Certyfikacyjna zdecydowała także o przedłużeniu na następne 3 lata ważności certyfikatu przyznanego Szpitalowi Wojewódzkiemu w Opolu. Szpital ten zyskał certyfikat w trakcie pilotażowego projektu „Szpital bez bólu”, który wykonywany był w latach 2006-2007 w woj. opolskim przy współpracy z Opolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.










Czym jest Certyfikat bez bólu dla znaczenie w Leczenie C .