clinica medica wzrost liczby co to znaczy

Co to jest Clinica Medica: wzrost liczby zabiegów. Co znaczy: przyrost liczby zabiegów Wprowadzone.

Czy przydatne?

Clinica Medica: wzrost liczby zabiegów definicja

Co znaczy:

Regeneracja ścięgień za 2,6 tys. złClinica Medica: przyrost liczby zabiegów

Wprowadzone do oferty Clinica Medica w Gdyni pod koniec lipca 2010 roku zabiegi regeneracji ścięgien stawów cieszą się zainteresowaniem pośród sportowców. Procedury są przeprowadzane raczej u siatkarzy i piłkarzy ręcznych. Wydatek zabiegu wynosi około 2,6 tys. zł.
Zabiegi przeprowadza się w przypadku pojawienia się bólu w stawach łokciowym, skokowym, kolanowym albo ramiennym spowodowanego ciągłym przeciążeniem ścięgien. Ścięgna takie mają ograniczoną umiejętność do regeneracji, gdyż są słabo unaczynione. Zabieg bazuje na ostrzykiwaniu ścięgien surowicą z krwi. Zabieg przy zastosowaniu specjalnego urządzenia trwa ok. 20 min. przy znieczuleniu miejscowym, po którym pacjent jest gotowy do opuszczenia kliniki.

Klinika rozpoczęła działalność 2 grudnia 1996 r. jako pierwszy w woj. pomorskim i Polsce północnej prywatny szpital zabiegowy. W pierwszym roku działalności wykonała 370 zabiegów operacyjnych, w drugim roku blisko 2-krotnie więcej.

Stopniowy postęp placówki spowodował, iż aktualnie każdego roku realizowanych jest po powyżej 1,8 tys. operacji, 12 tys. badań diagnostycznych, udzielanych jest ok. 25 tys. porad specjalistycznych, a blisko 1,6 tys. pacjentów jest hospitalizowanych.

Kontrakt Clinica Medica z narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 2,3 mln zł. Obejmuje leczenie szpitalne o wartości 2 mln zł i ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Leczenie szpitalne obejmuje położnictwo i ginekologię, chirurgię ogólną, ortopedię i traumatologię narządu ruchu, otolaryngologię i urologię.


Czym jest Clinica Medica: wzrost liczby znaczenie w Leczenie C .