klara inwestycja szpital co to znaczy

Co to jest CM Klara: inwestycja w szpital jednego dnia. Co znaczy: inwestycja w szpital jednego.

Czy przydatne?

CM Klara: inwestycja w szpital jednego dnia definicja

Co znaczy:

20 mln zł na wyposażenie placówki w CzęstochowieCM Klara: inwestycja w szpital jednego dnia

firma KiK buduje prywatny szpital w Częstochowie. Placówka ta - Centrum Medyczne Klara będzie oferować zabiegi chirurgii jednego dnia. Postęp takich usług będzie jednym z tematów tegorocznego Forum Rynku Medycznego MedMarket.
CM Klara będzie dysponować 3 salami operacyjnymiAutor: ShutterstockWyposażenie Centrum Medycznego Klara będzie kosztować ok. 20 mln zł. Planowany jest pomiędzy innymi zakup rezonansu i tomografu Na tomograf >firma zamierza przeznaczyć ok. 5-6 mln zł.aktualnie trwają rozmowy dotyczące zakupu rezonansu magnetycznego 1,5 T. Wyposażana od podstaw ma być cała placówka, a więc trzy sale operacyjne, centralna sterylizatornia, sale chorych i pomieszczenia diagnostyczne. Kupione również zostaną meble i łóżka dla chorych. Zbieranie ofert powinno rozpocząć się w lipcu –sierpniu 2011 roku, samo wyposażanie może nastąpić w 2012 roku, gdyż postępy prac zależą od finansowania inwestycji.


Powierzchnia nowego szpitala wyniesie 4,8 tys. m kw. Placówka będzie liczyć 54 łóżka. Znajdzie się w niej również 12 gabinetów lekarskich, pomieszczenia rehabilitacyjne i diagnostyczne. W placówce będą realizowane wszystkie zabiegi nie wymagające długiego pobytu w szpitalu, prócz w najwyższym stopniu specjalistycznych z zakresu neurochirurgii i kardiochirurgii. Placówka chce się starać o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.


W Polsce jest ok. 150 wielospecjalistycznych szpitali jednego dnia, w większości niepublicznych. Wg danych CSOIZ dziennie 27 maja 2011 roku szpitali wielospecjalistycznych świadczących usługi z zakresu chirurgii jednego dnia, których właścicielami są firmy bez udziału jednostek samorządu terytorialnego, fundacje i firmy pracownicze jest 137. W powiecie częstochowskim funkcjonują centrum medyczne Suliga i Centrum Medyczne św. Łukasza, które inwestuje w szpital położniczy w Częstochowie. Na terenie powiatu, w Blachowni funkcjonuje szpital wielospecjalistyczny, dawny SP ZOZ ..aktualnie prowadzony poprzez spółkę założoną poprzez Cezarego Skrzypczyńskiego.


>firma KiK s p. z o.o z siedzibą przy ul. Zwycięzców w Częstochowie, która jest inwestorem placóki, powstała w 2008 roku. Jej pieniądze założycielski wynosi 250 tys zł. Prezesem zarządu jest Tomasz Stefańczyk. Operatorem medycznym będzie inny podmiot.Optymalizacja usług szpitalnych przez rozwijanie chirurgii jednego dnia będzie tematem drugiej części tegorocznego Forum Rynku Medycznego MedMarket. W części tej Anna Rulkiewicz, prezes Ekipy Lux Med przedstawi realizację inwestycji w szpital chirurgii jednego dnia w Warszawie. Robert Makówka, prezes Szpitala Chirurgicum z Płocka będzie mówił o funkcjonowniu placówki szpitalnej oferującej usługi w dziedzinie ortopedii. W panelu dyskusyjnym wezmą udział pomiędzy innymi: Andrzej Mądrala, prezes Centrum Medycznego Mavit i Robert Mołdach, eskpert do spraw zdrowia Pracodawców RP.Wiodącym tematem całej konferencji będą strategiczne kierunki rozwoju rynku medycznego. Forum Rynku Medycznego MedMarket to jedyna w Polsce narada, w trakcie której spotykają się przedstawiciele prywatnych i publicznych placówek medycznych i instytucji finansowych zainteresowanych inwestycjami na tym rynku (www.forummedmarket.pl).


Czym jest CM Klara: inwestycja w znaczenie w Leczenie C .