czekamy rozporządzenia co to znaczy

Co to jest Czekamy na rozporządzenia wykonawcze. Co znaczy: Czekamy na rozporządzenia wykonawcze.

Czy przydatne?

Czekamy na rozporządzenia wykonawcze definicja

Co znaczy:

Edward Hartwich, wicemarszałek woj. kujawsko-pomorskiegoCzekamy na rozporządzenia wykonawcze

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego dotychczas nie przekształcił żadnej z podległych mu jednostek ochrony zdrowia w firmy prawa handlowego. Jak informuje Edward Harwich, wicemarszałek województwa, mechanizm ten na razie nie będzie uruchomiony.
- Aktualnie żadna za naszych placówek nie jest przekształcana w spółkę. Nie przewidujemy rozpoczęcia tego procesu do czasu aż powstaną dokładne rozporządzenia wykonawcze do ustawy o działalności leczniczej, która klasyfikuje te sprawy. Bez konkretnych regulaminów trudno jest rozpocząć ten mechanizm – ocenia Edward Hartwich, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.


- Chodzi pomiędzy innymi o kwestie powiązane z wniesieniem majątku do firmy i ich wyceną. Są także wątpliwości dotyczące przekształcania szpitali, które korzystają ze wsparcia z funduszy europejskich. Są potrzebna dalsze uszczegółowienia w tej kwestii. Przez wzgląd na ta sytuacją nasze placówki działać będą na razie w obecnej formule – dodaje Edward Hartwich.


Zdaniem wicemarszałka zmiana formuły działania szpitali z Sp ZOZ-u na spółkę nie rozwiązuje wszystkich problemów tych jednostek. – Najwięcej zależy tak faktycznie od jakości kierowania w konkretnej placówce. Można dobrze kierować SP ZOZ-em lub źle, lecz to samo dotyczy firm. Z zastosowanej formuły nie wynika powodzenie albo niepowodzenie danego szpitala. Główna jest efektywna kadra zarządzająca, a nie formalna zmiana formuły, gdzie szpital funkcjonuje – uważa Edward Hartwich.PRZEKSZTAŁCENIA SZPITALI W firmy PRAWA HANDLOWEGO

FORUM SZPITALI POLSKICH MEDMARKET, 24 LISTOPADA 2011


24 listopada 2011 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się Forum Szpitali Polskich Medmarket 2011 (www.forummedmarket.pl). Tematem konferencji będzie mechanizm przekształceń szpitali. W debacie wezmą udział dyrektorzy szpitali, przedstawiciele organów założycielskich, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, a również prawnicy i analitycy doradzający w procesie przekształceń.


Celem konferencji jest badanie warunków, które są fundamentem powodzenia procesu przekształcenia szpitala.


Czym jest Czekamy na rozporządzenia znaczenie w Leczenie C .