decyzja przekształceniu ciągu co to znaczy

Co to jest Decyzja o przekształceniu w ciągu pól roku. Co znaczy: przekształceniu pośrodku pól roku.

Czy przydatne?

Decyzja o przekształceniu w ciągu pól roku definicja

Co znaczy:

Łukasz Semeniuk, dyrektor szpitala w LubartowieDecyzja o przekształceniu pośrodku pól roku

Jak informuje Łukasz Semeniuk, dyrektor szpitala w Lubartowie, na razie nie ma jakichkolwiek decyzji, czy dojdzie do przekształcenia tej placówki w spółkę. Kwestia powinna się rozstrzygnąć pośrodku najbliższego półrocza.
Na razie nie wiemy jeszcze, czy będziemy się przekształcać w spółkę. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść pośrodku najbliższych sześciu miesięcy. Szpital w Lubartowie zakończy ten rok z 1 mln zł utraty na działalności bieżącej. Dodatkowo spłacamy pożyczkę 10 mln zł. Jestem dyrektorem tej placówki od marca br., jesteśmy w czasie wdrażania planu naprawczego. Reorganizujemy poszczególne komórki, zmieniamy organizację czasu pracy, by pracownicy byli lepiej wykorzystani. Zwiększyliśmy również kontrakt z NFZ na poradnie specjalistyczne. Szukamy także sponsorów zewnętrznych. To dało nam już ok. 500 tys. zł oszczędności. W skali roku będzie to zysk rzędu ok. 1 mln zł. Trzeba jednak pamiętać, iż szpital funkcjonuje w 30-letnim budynku, gdzie kilka oddziałów wymaga remontu – tłumaczy Łukasz Semeniuk.


- Temat przekształceń szpitali w firmy jest bardzo złożony. Z jednej strony placówki ochrony zdrowia mogłyby na zmianie formy prawnej skorzystać z racji na sposobność uruchomienia usług komercyjnych. W naszym przypadku byłaby szansa na przychody ze świadczenia usług w dziedzinie chirurgii urazowo-ortopedycznej, a konkretnie - procedury endoprotez. Mamy także mocny oddział neurologiczny. Pozostaje jednak pytanie, czy w naszym regionie byłby popyt na płatne usługi. Myślę, iż większe zainteresowanie na świadczenia odpłatne byłyby w sporych ośrodkach. Problemem pozostaje także sprawa samego kontraktu z NFZ. Myślę więc, iż przekształcenie w spółkę to sporo korzyści, lecz jest jednak obawa przed wejściem w zupełnie nowy mechanizm – uważa dyrektor szpitala w Lubartowie.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 200 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Decyzja o przekształceniu w znaczenie w Leczenie D .