euromedic kolejne szczecinie co to znaczy

Co to jest Euromedic: kolejne 2,8 mln zł na MRI w Szczecinie. Co znaczy: mln zł na MRI w Szczecinie.

Czy przydatne?

Euromedic: kolejne 2,8 mln zł na MRI w Szczecinie definicja

Co znaczy:

Finansowanie badań diagnostycznychEuromedic: następne 2,8 mln zł na MRI w Szczecinie

Należące do Euromedic Zachodniopomorskie Centrum Medyczne w Szczecinie uzyskało finansowanie Narodowego Funduszu Zdrowia na wykonywanie badań rezonansu magnetycznego w wysokości 2,8 mln zł netto. Placówka wykonuje około 500 badań wszystkich badań miesięcznie.


Finansowanie jest od początku 2011 roku. Do 11 kwietnia 2011 roku placówka dysponowała kontraktem w wysokości 447 tys. zł.

Zachodniopomorskie Centrum Medyczne wykonuje badania na rezonansie magnetycznym 1,5 T wyprodukowanym poprzez firmę GE. Placówka mieści się przy Al. Powstańców Wielkopolskich. Euromedic prowadzi albo ma prowadzić kilkanaście placówek, gdzie realizowane są badania z zakresu diagnostyki obrazowej , procedury z zakresu kardiologii inwazyjnej, jak na przykład w miejscowości Końskie, czy także dializy jak w Inowrocławiu. Wybrane placówki takie jak we Wrocławiu, czy Ostrowie Wielkopolskim są dopiero tworzone. Stacje dializ są przejmowane poprzez spółkę Fresenius.

Kontrakt Lubuskiego Centrum Medycznego na diagnostykę obrazową w Zielonej Górze na 2011 rok wynosi 927 tys. zł, kontrakt Wielkopolskiego Centrum Medycznego – 5,5 mln zł, w tym 2,7 mln zł jest przeznaczone na pozytronową tomografie emisyjną, kontrakt Wałbrzyskiego Centrum Medycznego wynosi 1,6 mln zł, finansowanie Świętokrzyskiego Centrum Medycznego to 1,66 mln zł, Pomorskiego Centrum Medycznego – 3 mln zł, Warmińsko-Mazurskiego Centrum Medycznego – 1,9 mln zł.

Udziałowcem Euromedic jest Merrill Lynch Global Private Equity (MLGPE), oddział private equity spółki Merrill Lynch & Co., Inc. To jest jedna z wiodących na świecie spółek działających w zakresie kierowania dorobkiem, rynków kapitałowych i doradztwa, posiadająca biura w 40 państwach na całym świecie. Całkowite aktywa jej klientów wynoszą ok. 1.6 bilionów dolarów.

Czym jest Euromedic: kolejne 2,8 mln zł znaczenie w Leczenie E .