fantom planuje debiut co to znaczy

Co to jest Fantom planuje debiut na NewConnect. Co znaczy: debiut na NewConnect Firma Fantom.

Czy przydatne?

Fantom planuje debiut na NewConnect definicja

Co znaczy:

Plany inwestycyjne firmy diagnostycznejFantom planuje debiut na NewConnect

Firma Fantom, prowadząca działalność w dziedzinie diagnostyki obrazowej, planuje debiut na NewConnect. Zdobyte w ten sposób środki spółka chce zainwestować w nowe dziedziny działalności – w otwieranie własnych przychodni i przejmowanie szpitali.


Fantom prowadzi 11 pracowni tomografii i rezonansuAutor: ShutterstockW tej chwili Fantom prowadzi pracownie diagnostyki obrazowej w Ełku, Łodzi, Tuszynie, Kartuzach, Łasku, Wilkowicach, Trzebnicy, Zduńskiej Woli, Wyszkowie, Ostrzeszowie i Płocku. To są w większości pracownie tomografii komputerowej, jedna z nich to pracownia rezonansu.

Debiut na rynku NewConnect planowany jest za ok. 1,5 miesiąca. Ma być pierwszym krokiem do wejścia na rynek kluczowy warszawskiej Giełdy. Środki zdobyte z tego źródła firma chce zastosować na postęp usług medycznych. W lipcu ma zostać otwarta pierwsza gabinet firmy Fantom. Będzie się mieścić na 300 mkw powierzchni dzierżawionej od Szpitala Chorób Płuc w Łodzi. To jest placówka, gdzie Fantom prowadzi pracownię diagnostyki obrazowej.

- gabinet będzie oferowała konsultacje lekarzy 15-tu specjalności, a również badania USG. Zostanie tam również zainstalowany nowy tomograf komputerowy – mówi Michał Bielecki, prezes firmy Fantom.

Inwestycja związana z adaptacją pomieszczeń po byłej kuchni i ich wyposażeniem kosztował ok. 500 tys. zł (bez kosztu zakupu tomografu).

Dalsze plany firmy dotyczą pomiędzy innymi przejmowania szpitali.

- Chcemy, by docelowo firma działała na trzech obszarach – diagnostyki obrazowej, usług ambulatoryjnych i usług szpitalnych – mówi Michał Bielecki. – W tym ostatnim obszarze liczymy na możliwości, które otworzą się na rynku medycznym po wejściu w życie ustawy o działalności leczniczej. Będziemy wówczas zainteresowani udziałami w szpitalach publicznych przekształcanych w firmy.

Michał Bielecki posiada 47,5 proc. udziałów w firmie Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom Spółka akcyjna Tyle samo udziałów posiada również Andrzej Matusiak. 5 proc. udziałów należy do spółki Doradztwo Finansowo-Prawne Spółka akcyjna z Łodzi, która będzie wprowadzała Fantom na Giełdę. Siedziba firmy Fantom znajduje się w Łodzi (www.cdofantom.pl).

Czym jest Fantom planuje debiut na znaczenie w Leczenie F .