fmdental znieczulenie co to znaczy

Co to jest FMDental: znieczulenie dla stomatologii. Co znaczy: znieczulenie dla stomatologii firma.

Czy przydatne?

FMDental: znieczulenie dla stomatologii definicja

Co znaczy:

Nowy wytwór spółki Milestone ScientificFMDental: znieczulenie dla stomatologii

firma FM Dental Produkty Dla Stomatologii oferuje urządzanie znieczulające komputerowo przeznaczone dla gabinetów stomatologicznych. Na świecie pracuje powyżej 20 tys. tego typu urządzeń, w Polsce posiada je 600 gabinetów.
Powstała właśnie pierwsza baza gabinetów i klinik, która ma pomóc pacjentom bojącym się dentysty w znalezieniu gabinetu bez strzykawki. Aktualnie na skutek strachu przed samym tylko znieczuleniem odwoływanych jest aż 25% wizyt. W samym tylko woj. mazowieckim działa 58 placówek posiadających te urządzenia, z czego 33 w samej Warszawie.

The Wand™ to komputerowe i bezstrzykawkowe urządzenie wykorzystywane do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, iż podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia jest bezbolesne dla pacjenta. Odbywa się tak za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo podawania płynu. Środek znieczulający jest podawany pod niskim ciśnieniem, dlatego nie rozpiera tkanek pacjenta, a tym samym nie przyczynia się do stworzenia bólu.

Podawane dzięki The Wand™ znieczulenie jest etapowo wchłaniane, a nie jak w razie tradycyjnej strzykawki wtłaczane pod sporym ciśnieniem. Urządzenie służy do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych służących w gabinecie stomatologicznym. Precyzja The Wand™, a również wykorzystanie tak zwany prędkości fizjologicznej zmniejsza ryzyko wystąpienia wstrząsu, będącego efektem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej ilości znieczulenia albo podanie go bezpośrednio do naczynia krwionośnego. Zdaniem stomatologów The Wand™ jest rozwiązaniem, z którego powinni chętnie używać pacjenci do chwili obecnej obawiający się dentysty.

– The Wand™ nie tylko wyeliminował ból w trakcie podawania znieczulenia, lecz również w niczym nie przypomina znienawidzonej strzykawki – mówi o The Wand™ doktor stomatolog Wojciech Fąferko z Dentim Clinic.

Producentem urządzenia jest amerykańska spółka Milestone Scientific, a dystrybutorem w Polsce - >firma FM Dental Produkty Dla Stomatologii. spółka ta specjalizuje się w produktach innowacyjnych. Zakres jej działania obejmuje dystrybucję na terenie Polski między innymi biomateriałów do regeneracji tkanek i kości, urządzenia do piezoelektrycznej chirurgii kostnej Mectron-Piezosurgery, czy samowywołujących się filmów rtg DentalFilm. Krakowska spółka działa na rynku od 1995 roku.


Czym jest FMDental: znieczulenie dla znaczenie w Leczenie F .