forma anachroniczna co to znaczy

Co to jest Forma SP ZOZ jest anachroniczna. Co znaczy: jest anachroniczna Zdaniem Ryszarda Mitek.

Czy przydatne?

Forma SP ZOZ jest anachroniczna definicja

Co znaczy:

Ryszard Mitek, dyrektor szpitala w BarlinkuForma SP ZOZ jest anachroniczna

Zdaniem Ryszarda Mitek, dyrektora szpitala powiatowego w Barlinku, forma SP ZOZ-u jest anachronizmem, który nie pasuje do obecnej sytuacji rynkowej. Firma kapitałowa jest formułą o sporo nowocześniejszą.
- Co prawda, nie ma jeszcze szczegółowych planów dotyczących przekształcenia szpitala w Barlinku w spółkę, lecz bez pośpiechu przymierzamy się do podjęcia tego tematu. Działania w powiecie już się toczą. Aktualnie do przekształcenia jest przygotowywany drugi ze szpitali powiatu (jednostka w Dębnie), kiedy tam mechanizm się zakończy, pewnie przyjdzie pora na nas - informuje Ryszard Mitek.


- Jestem zwolennikiem przekształcenia, lecz uważam, iż musimy podejść do tej kwestie ze spokojem. Na szczęście, nasza przypadek finansowa jest stabilna, więc czas nas nie goni. Z pewnością jednak trzeba zmienić formułę SPZOZ-u, ponieważ to anachronizm. Socjalny nadzór nie jest w stanie zapewnić sukcesu szpitalowi. Firma daje sposobność nowoczesnego kierowania. SP ZOZ ogranicza, a równocześnie jest mniejsza odpowiedzialność za to, co się robi. W firmie jest większa sposobność zdyscyplinowania. Warto jednak pamiętać, iż sama zmiana formy działalności nie wystarczy. Musi być „twarde” kierowanie i konsekwencja w działaniu – dodaje dyrektor szpitala w Barlinku.
R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!
Czym jest Forma SP ZOZ jest znaczenie w Leczenie F .