fresenius dializy małopolsce co to znaczy

Co to jest Fresenius: 25 mln zł z NFZ na dializy w Małopolsce. Co znaczy: NFZ na dializy w.

Czy przydatne?

Fresenius: 25 mln zł z NFZ na dializy w Małopolsce definicja

Co znaczy:

Finansowanie świadczeń medycznychFresenius: 25 mln zł z NFZ na dializy w Małopolsce

Fresenius uzyskał kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok na hemodializoterapię w w Gorlicach, Nowym Sączu, Dąbrowie Tarnowskiej i Limanowej i na terenie powiatów nowotarskiego i myślenickiego. Umowy są łącznie warte powyżej 25 mln zł netto.
Wartość rocznej umowy w Gorlicach wyniesie 3,3 mln zł netto. Placówka w Gorlicach została przejęta wraz zakupem firmy Hand-Prod. Wartość umowy dla NZOZ Centrum Dializ z Krakowa z kluczowym miejscem świadczenia usług w Nowym Sączu wyniesie 7,57 mln zł. Wartość umowy placówki w Limanowej wyniesie 3,47 mln zł netto. Wartość świadczeń w Dąbrowie Tarnowskiej została wyceniona na 2,44 mln zł. Wartość świadczeń udzielanych na terenie powiatu nowotarskiego i myślenickiego wyniesie 8,8 mln zł. Stroną ostatniej umowy jest NZOZ Centrum Dializ w Krakowie. Fresenius Nephro Care Polska to największy w Polsce niepubliczny dostawca usług dla osób z niewydolnością nerek. Fresenius prowadzi 47 stacji dializ w całym państwie i opiekuje się powyżej 3,3 tys. pacjentów. Spółka prowadzi także 21 poradni i 3 oddziały nefrologiczne. Zatrudnia powyżej 1000 osób. Fresenius jest aktualny na polskim rynku od 20 lat. W sumie na świecie firma posiada sieć blisko 2,6 tys. stacji na całym świecie i obsługuje blisko 200 tys. pacjentów.

W 2010 roku Fresenius kupił spółkę Hand-Prod, co skutkowało przejęciem placówek w Limanowej, Gorlicach, Jędrzejowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Drawsku Pomorskim, Zawierciu, Jaśle i Świdnicy. W kwietniu 2010 roku nastąpiło przejęcie 2 ośrodków w Kołobrzegu i Kostrzynie nad Odrą należących do przedtem do Centrum Usług Medycznych Dializa. Pod koniec 2010 roku Fresenius uruchomił dwie nowe stacje dializ we Wrocławiu i Wodzisławiu Śląskim. W I połowie roku 2011 nastąpi przejęcie poprzez Fresenius stacji dializ Euromedic.

Tylko umowy z oddziałem pomorskim Narodowego Funduszu Zdrowia w placówce w Wejherowie mają 6,78 mln zł. W stacji dializ przy ul. Poznańskiej w Pleszewie wartość świadczeń to 3,23 mln zł. Centrum Usług Medycznych Dializa z Kostrzynia dysponuje zamówieniem Pomorskiego Oddziału NFZ o wartości 1,9 mln zł. W stacjach Freseniusa prowadzona jest dializa wysokoprzepływowa, która skutkuje oczyszczenie krwi z większej ilości toksyn mocznicowych i z powodu powiększa szanse na udany przeszczep nerek. firma prowadzi również dializy otrzewnowe.


Czym jest Fresenius: 25 mln zł z NFZ na znaczenie w Leczenie F .