fresenius euro stacje co to znaczy

Co to jest Fresenius: 485 mln euro za stacje Euromedic. Co znaczy: euro za stacje Euromedic.

Czy przydatne?

Fresenius: 485 mln euro za stacje Euromedic definicja

Co znaczy:

Sprzedaż MIędzynarodowych Centrum DializFresenius: 485 mln euro za stacje Euromedic

Fresenius Medical Care, jedena z większych na świecie firm świadczących usługi dializy, podpisał porozumienie o zakupie Międzynarodowych Centrów Dializ MCD należących do Euromedic za 485 mln euro. Zamknięcie transakcji ma nastapić do końca pierwszej połowy 2011 roku.
Fresenius kontytuuje ekspansję na rynku dializAutor: ShutterstockEuromedic zdecydował, iż skupi się na diagnostyce i terapii onkologicznej i tym samych pozbywa się segmentu dializ. W Europie Wschodniej Międzynarodowe Centra Dializ MCD są liderem rynkowym. Transakcja musi jeszcze zostać zaakceptowana poprzez odpowiednie instytucje nadzorujące rynek. Transakcja zostanie sfinansowana zarówno z bieżących wpływów gotówkowych, jak i pożyczek. Po jej zamknięciu Fresenius zamierza refinansować przejęcia w oparciu o instrumenty długoterminowe.

MCD aktualnie dializuje powyżej 8,2 tys. pacjentów w Europie Środkowej i Wschodniej. Prowadzi 70 placówek w dziewięciu państwach. Fresenius na całym świecie obsługuje powyżej 210 tys. pacjentów, w tym około 17 tys. w Europie Wschodniej.

- Europa Wschodnia jest dla nas najważniejsza, jeżeli chodzi o jej znaczenie dla globalnej strategii wzrostu – mówi Ben Lipps, Dyrektor zarządzający Fresenius Medical Care.

Fresenius prowadzi w Polsce 47 stacji dializ i opiekuje się 3,3 tys. pacjentów. Spółka Euromedic International, w ramach firmy Eurodial (Międzynarodowe Centra Dializ - MCD) zarządza siecią centrów dializ w 15 państwach Europy. Ośrodki MCD pracują wg zasady Partnerstwa Publiczno Prywatnego, głoszonej poprzez firmę Euromedic International - prywatne jednostki opieki zdrowotnej służą publicznemu systemowi opieki zdrowotnej. Udziałowcem Euromedic jest Merrill Lynch Global Private Equity (MLGPE), oddział private equity spółki Merrill Lynch & Co., Inc. To jest jedna z wiodących na świecie spółek działających w zakresie kierowania dorobkiem, rynków kapitałowych i doradztwa, posiadająca biura w 40 państwach na całym świecie. Całkowite aktywa jej klientów wynoszą ok. 1.6 bilionów dolarów.


Czym jest Fresenius: 485 mln euro za znaczenie w Leczenie F .