fresenius diaverum centrum co to znaczy

Co to jest Fresenius, Diaverum i Centrum Dializa w Lubelskiem. Co znaczy: Dializa w Lubelskiem.

Czy przydatne?

Fresenius, Diaverum i Centrum Dializa w Lubelskiem definicja

Co znaczy:

Finansowanie świadczeń dializFresenius, Diaverum i Centrum Dializa w Lubelskiem

Fresenius, Dieverum i Centrum Dializa podpisały kontrakty na hemodializę z lubelskim oddziałem NFZ. Łączna wartość umów na 2011 rok wynosi około 26 mln zł. Finansowanie świadczeń dotyczy pięciu placówek w woj. lubelskim.
Umowy Freseniusa wynoszą 5 mln zł ze firmą Centrum Dializ Fresenius Nephrocare w Pleszewie obejmujące usługi na terenie powiatów janowskiego, kraśnickiego, lubelskiego i świdnickiego. Następne umowy Freseniusa o wartości 3,79 mln zł i 6,7 mln zł zostały zawarte ze firmą Fresenius w Krakowie przy ul. Złotej Jesieni. Umowa z Centrum Dializa z Sosnowca ma wartość 1,45 mln zł. Umowa z Diaverum w Lubartowie ma wartość 3.6 mln zł.

Fresenius Nephro Care Polska to największy w Polsce niepubliczny dostawca usług dla osób z niewydolnością nerek. Fresenius prowadzi 47 stacji dializ w całym państwie i opiekuje się powyżej 3,3 tys. pacjentów. Spółka prowadzi także 21 poradni i 3 oddziały nefrologiczne. Zatrudnia powyżej 1000 osób. Fresenius jest aktualny na polskim rynku od 20 lat. W sumie na świecie firma posiada sieć blisko 2,6 tys. stacji na całym świecie i obsługuje blisko 200 tys. pacjentów.

W 2010 roku Fresenius kupił spółkę Hand-Prod, co skutkowało przejęciem placówek w Limanowej, Gorlicach, Jędrzejowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Drawsku Pomorskim, Zawierciu, Jaśle i Świdnicy. W kwietniu 2010 roku nastąpiło przejęcie 2 ośrodków w Kołobrzegu i Kostrzynie nad Odrą należących do przedtem do Centrum Usług Medycznych Dializa. Pod koniec 2010 roku Fresenius uruchomił dwie nowe stacje dializ we Wrocławiu i Wodzisławiu Śląskim. W I połowie roku 2011 nastąpi przejęcie poprzez Fresenius stacji dializ Euromedic.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Pieniądze wniesiony wynosi 100 tys. zł. Prezesem firmy jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 procent udziałów w firmie. Kluczowa siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27. Przychody firmy za 2009 rok wyniosły 19 mln zł. firma aktualnie prowadzi 35 stacji dializ w całej Polsce. Przejęcie szpitala jest pierwszym dokonywanym poprzez Centrum Dializa.

firma Diaverum udziela świadczeń dializy 1850 pacjentom w 23 stacjach dializ. aktualnie
firma prowadzi inwestycję w nową stację dializ przy szpitalu wojewódzkim w Łomży. Na koniec 2009 roku liczba pacjentów w 22 stacjach wynosiła 1650. Spółka jest obecna w 14 państwach, gdzie leczy w sumie około 16 tys. pacjentów w powyżej 200 klinikach.


Czym jest Fresenius, Diaverum i Centrum znaczenie w Leczenie F .