fresenius rozbudowa stacji co to znaczy

Co to jest Fresenius: rozbudowa stacji w Wejherowie. Co znaczy: rozbudowa stacji w Wejherowie.

Czy przydatne?

Fresenius: rozbudowa stacji w Wejherowie definicja

Co znaczy:

Inwestycja w poprawę warunków dializoterapiiFresenius: rozbudowa stacji w Wejherowie

Fresenius w konsorcjum ze firmą „Twój Dom” planuje rozbudować stację dializ w Wejherowie. Liczba stanowisk ma się zwiększyć z 17 do 22. Przyjęcie dodatkowych 25-30 pacjentów po rozbudowie o ok. 260 m kw pozwoliłoby na zaprzestanie dializ w nocy.
Centrum Dializ Fresenius Nephrocare w Wejherowie istnieje od 2005 roku. W tej chwili zlokalizowane jest w pomieszczeniach Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie i dializowanych jest tam 111 pacjentów. Stacja pracuje na 4 zmiany.


- To jest jedna z większych stacji dializ w państwie, a pacjentów wciąż przybywa, w szczególności pacjentów gościnnych w momencie wakacyjnym. Korzysta z niej bardzo wielu chorych wypoczywających nad morzem, na przykład na Półwyspie Helskim – mówi Marta Andrzejewska, rzecznik firmy Fresenius Nephrocare.


aktualnie przedmiot jest fazie projektowej. Rozpoczęcie modernizacji i rozbudowy uzależnione jest od uzyskania pozwolenia na budowę. Niezbędne są również uzgodnienia ze Szpitalem w kwestii uzbrojeń podziemnych, w które inwestycja ingeruje. Od momentu uzyskania pozwolenia, prace modernizacyjne potrwają ok. 3-4 miesięcy.


- Nowe stanowiska zaopatrzone będą w nowoczesne aparaty do dializ Fresenius Medical Care. Wszystkie prace remontowe będą realizowane w trakcie normalnego funkcjonowania stacji dializ – mówi Marta Andrzejewska.


Fresenius Medical Care – przez spółkę Fresenius Nephrocare Polska – posiada 49 stacji w 15 województwach i opiekuje się 3,3 tys. pacjentów. To jest największa niepubliczna sieć tego typu placówek w państwie. Wartość wszystkich jej kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi około 200 mln zł. Spółka na całym świecie obsługuje powyżej 210 tys. pacjentów, w tym około 17 tys. w Europie Wschodniej. Firma uzyskała zgodę od Urzędu Konkurencji i Konsumentów na przejęcie 23 stacji Euromedic. Warunkiem transakcji jest jednak sprzedaż 4 stacji dializ.


Czym jest Fresenius: rozbudowa stacji w znaczenie w Leczenie F .