fresenius wzrost przychodów co to znaczy

Co to jest Fresenius: wzrost przychodów o 5 procent. Co znaczy: proc. Fresenius zanotował 5 procent.

Czy przydatne?

Fresenius: wzrost przychodów o 5 procent definicja

Co znaczy:

Wyniki finansowe firmyFresenius: przyrost przychodów o 5 proc.

Fresenius zanotował 5 procent przyrost przychodów w pierwszym kwartale 2011 roku, do poziomu 3 mld dolarów. Przychody z usług dializ wzrosły również o 5 procent i wyniosły 2,29 mld dolarów. Fresenius ma zamknąć transakcję przejęcia stacji dializ Euromedic do końca II kwartału 2011.


Przychody firmy poza rynkiem Ameryki Północnej wzrosły o 14 procent do poziomu 1 mld dolarów. Przychody z usług dializ miały wartość 503 mln dolarów, co stanowi przyrost o 23 proc.. Równocześnie jednak marża operacyjna na rynkach poza Ameryką Północną spadła z 16,4 procent do 16,2 procent

Dzięki przejęciu stacji dializ należących do sieci Euromedic, Fresenius planuje powiększenie roczne przychody o ok. 180 mln dolarów.

Euromedic prowadzi w Polsce sieć stacji dializ. Kontrakty poszczególnych placówek z Narodowym Funduszem Zdrowia mają wartość – 5,36 mln zł w Kołobrzegu, 44,6 mln zł w Poznaniu, 5,6 mln zł w Ełku, 6 mln zł w Sandomierzu, 18,6 mln zł w Zabrzu, 3 mln zł w Wieluniu, 5m mln zł w Pabianicach, 26,9 mln zł we Wrocławiu i 3,2 mln zł w Toruniu.

Fresenius na całym świecie obsługuje powyżej 210 tys. pacjentów, w tym około 17 tys. w Europie Wschodniej. Fresenius prowadzi w Polsce 47 stacji dializ i opiekuje się 3,3 tys. pacjentów. Wartość wszystkich kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi około 200 mln zł. Odsetek pacjentów zgłaszanych do transplantacyjnej procedury kwalifikacyjnej w sieci Fresenius wynosi 12 procent Obowiązki NFZ mówią o konieczności zgłoszenia minimum 7 procent ogółu pacjentów.

Czym jest Fresenius: wzrost przychodów znaczenie w Leczenie F .