fresenius zgoda przejęcie co to znaczy

Co to jest Fresenius: zgoda na przejęcie Eurodial. Co znaczy: na przejęcie Eurodial Urząd Ochrony.

Czy przydatne?

Fresenius: zgoda na przejęcie Eurodial definicja

Co znaczy:

Koncentracja na rynku usług dializacyjnychFresenius: zgoda na przejęcie Eurodial

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie poprzez Fresenius Medical Care kontroli nad firmą Eurodial. Transakcja może się jednak odbyć pod określonymi warunkami. Firma musi sprzedać cztery stacje dializ - jedną własną i trzy przejęte.
Fresenius może prowadzić 68 stacji dializ w PolsceAutor: ShutterstockPrzeprowadzone poprzez UOKiK postępowanie wykazało, iż wskutek koncentracji doszłoby do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku usług dializacyjnych w dwóch województwach: wielkopolskim i zachodniopomorskim. Udział obu firm kilkukrotnie przewyższałby tam pozycję innych podmiotów.


przez wzgląd na tym Fresenius Medical Care musi do 31 grudnia 2012 roku pozbyć się wszelkich praw do jednej własnej (w Kole) i trzech przejmowanych stacji dializ – w Poznaniu, Pile i Kołobrzegu. Placówki muszą być sprzedane niezależnemu podmiotowi, który będzie w dalszym ciągu świadczyć usługi z zakresu dializoterapii.


Fresenius poinformował o przejęciu stacji dializ Euromedic na świecie w połowie stycznia za kwotę ogółem 485 mln euro. Transakcja miała zostać sfinansowana zarówno z bieżących wpływów gotówkowych, jak i pożyczek. Euromedic, właściciel firmy Eurodial, zdecydował, iż skupi się na diagnostyce i terapii onkologicznej i tym samych pozbywa się segmentu dializ.


spółka Euromedic International, w ramach firmy Eurodial (Międzynarodowe Centra Dializ - MCD) zarządza siecią centrów dializ w 15 państwach Europy. Firma posiada w Polsce 23 stacje w 9 województwach i znajduje się na trzecim miejscu pod względem posiadanych punktów świadczących zabiegi dializ. Kontrakty poszczególnych placówek z Narodowym Funduszem Zdrowia mają wartość – 5,36 mln zł w Kołobrzegu, 44,6 mln zł w Poznaniu, 5,6 mln zł w Ełku, 6 mln zł w Sandomierzu, 18,6 mln zł w Zabrzu, 3 mln zł w Wieluniu, 5 mln zł w Pabianicach, 26,9 mln zł we Wrocławiu i 3,2 mln zł w Toruniu.


Fresenius Medical Care – przez spółkę Fresenius Nephrocare Polska - posiada 49 stacji w 15 województwach i opiekuje się 3,3 tys. pacjentów. To jest największa niepubliczna sieć tego typu placówek w państwie. Wartość wszystkich kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi około 200 mln zł. >>spółka na całym świecie obsługuje powyżej 210 tys. pacjentów, w tym około 17 tys. w Europie Wschodniej.


Czym jest Fresenius: zgoda na przejęcie znaczenie w Leczenie F .