gdańsk szpital kupi gamma co to znaczy

Co to jest Gdańsk: szpital kupi gamma kamerę za 3,6 mln zł. Co znaczy: kupi gamma kamerę za 3,6 mln.

Czy przydatne?

Gdańsk: szpital kupi gamma kamerę za 3,6 mln zł definicja

Co znaczy:

Przetarg na wyspokospecjalistyczny aparatGdańsk: szpital kupi gamma kamerę za 3,6 mln zł

Szpital Kliniczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ogłosił przetarg na gamma kamerę SPECT, służącą w medycynie nuklearnej. Projekt zakupu nowego sprzętu medycznego jest finansowany poprzez program unijny.
Projekt „Doposażenie Oddziału Medycyny Nuklearnej przez zakup aparatury medycznej (SPECT/TK) wspólnie z adaptacją pomieszczeń w UCK w Gdańsku" jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poprzez RPO dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Wartość przedsięwzięcia to ok. 4 mln zł, z czego dofinansowanie stanowi 3,6 mln zł. Spółka, która wygra przetarg i dostarczy gamma kamerę i zaadaptuje pomieszczenia pracownia ma zrealizować zamówienie do 6 sierpnia 2010 roku. Realizacja inwestycji rozpocznie się z kolei już w czerwcu, oferty przetargowe można zgłaszać najpóźniej do 1 czerwca.

Zakład Medycyny Nuklearnej szpitala oferuje 34 różne świadczenia medyczne, takie jak na przykład scyntygrafia tarczycy, oznaczenie jodochwytności, scyntygrafia przytarczyc, scyntygrafia mózgu HMPAO, scyntygrafia zmian nowotworowych układu nerwowego MIBI, angioscyntygrafia mózgu, czy scyntygrafia kości. Jest zaopatrzona w gamma kamerę Mulitispect II, III, Diacam, Orbiter i miernik dawek.

Uniwersytecki Szpital Klniczny prowadzi 29 klinik specjalistycznych dla dorosłych i 6 klinik dla dzieci. W szpitalu funkcjonuje również Szpitalny Oddział Ratunkowy raz 43 poradnie specjalistyczne dla dorosłych i 23 dla dzieci. Szpital ma również rozbudowaną bazę diagnostyczną. Akademickie Centrum Medycyny Laboratoryjnej, które świadczy usługi na rzecz klinik Akademickiego Centrum Klinicznego, oferuje usługi medyczne w pełnym zakresie badań diagnostycznych, w tym badania laboratoryjne z zakresu chemii klinicznej, immunologii klinicznej, mikrobiologii klinicznej i patomorfologii i genetyki. Przy szpitalu funkcjonują również 3 pracownie, specjalizujące się głownie w różnych dziedzinach kardiologii i zespół pracowni nieinwazyjnych.


Czym jest Gdańsk: szpital kupi gamma znaczenie w Leczenie G .