gorzów wlkp roszady stanowkach co to znaczy

Co to jest Gorzów Wlkp.: Roszady na stanowiskach. Co znaczy: stanowiskach W SP ZOZ Obwód Lecznictwa.

Czy przydatne?

Gorzów Wlkp.: Roszady na stanowiskach definicja

Co znaczy:

Zmiany w dwóch placówkachGorzów Wlkp.: Roszady na stanowiskach

W SP ZOZ Obwód Lecznictwa Kolejowego i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim będą zmiany na stanowisku dyrektora naczelnego. Zarząd województwa lubuskiego powołał komisje konkursowe w celu wyłonienia kandydatów na objęcie tych funkcji.
- Aktualnie komisje muszą opracować i przyjąć regulamin konkursu i projekt ogłoszenia o konkursie, co zajmie ok. 2 tygodni. Następnie dokumenty te musi zaakceptować zarząd województwa i dopiero wówczas zostanie ogłoszony konkurs – tłumaczy Mirosława Dulat z urzędu marszałkowskiego.


Pod koniec lipca 2011 roku zarząd województwa unieważnił uprzednio ogłoszony konkurs na te stanowiska. Stało się tak, gdyż konkursy nie były prowadzone w oparciu o ustawę o zakładach opieki zdrowotnej, a wedle wydaną opinią prawną, po wejściu w życie ustawy o działalności leczniczej – obowiązującej od 1 lipca br. - tylko tak prowadzony konkurs mógł być kontynuowany na dotychczasowych zasadach. Przez wzgląd na tym, pojawiła się potrzeba powołania nowych komisji.


aktualnie funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Obwód Lecznictwa Kolejowego pełni Alicja Andrzejewska, której 25 sierpnia 2011 r. powierzono pełnienie obowiązków dyrektora maksymalnie na trzy miesiące. Przedtem dyrektorem placówki był Artur Jewtuszek. Natomiast funkcję dyrektora w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego od 15 lipca br., również maksymalnie na trzy miesiące, pełni Wiesław Kołaczyński. Przedtem dyrektorem placówki był Andrzej Szmit.


Czym jest Gorzów Wlkp.: Roszady na znaczenie w Leczenie G .