granty szkoleniowe szpitali co to znaczy

Co to jest Granty szkoleniowe dla szpitali położniczych. Co znaczy: szpitali położniczych wedle.

Czy przydatne?

Granty szkoleniowe dla szpitali położniczych definicja

Co znaczy:

Nowe usługi poradni przyszpitalnych



Granty szkoleniowe dla szpitali położniczych





wedle nowym rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, rada laktacyjna jest obligatoryjną częścią opieki nad matką w szpitalach położniczych. Resort nie wskazuje jednak, w jaki sposób szpitale powinny te wytyczne realizować.









Szpitale z dziesięciu województw dostały granty edukacyjne na szkolenia z zakresu laktacji dla personelu oddziałów. Ułatwią one tym placówkom wprowadzenie nowych standardów opieki okołoporodowej.


Szkolenia finansowane będą poprzez Fundację „Nutricia” z grantów przeznaczonych dla położnych, pielęgniarek i lekarzy, którzy w ramach swoich obowiązków zawodowych sprawują opiekę nad kobietą w trakcie ciąży, porodu, połogu i chcą dostosować styl pracy do nowych wymogów. w trakcie szkoleń uczestnicy dowiedzą się jak przygotować kobietę w ciąży do karmienia piersią, poznają przebieg procedury pierwszego kontaktu matki z dzieckiem po porodzie i zasady postępowania w karmieniu piersią w pierwszych dobach po porodzie. Szkolenie obejmuje również zagadnienia powiązane ze wspieraniem matek karmiących piersią pośrodku pierwszych miesięcy laktacji. W każdym szkoleniu weźmie udział przynajmniej 35 osób.


- Z naszych badań wynika, iż matki przestają karmić piersią z racji na problemy z laktacją. Już po pierwszym miesiącu życia noworodka połowa z nich rezygnuje z karmienia wyłącznie piersią. Wierzymy, iż dobrze wyedukowany personel szpitala będzie profesjonalnie i ze zrozumieniem wspierał matki, które chcą karmić piersią, służąc im pomocą i radami. Dlatego mamy nadzieję, iż nasz program grantowy pozwoli położnym, pielęgniarkom i lekarzom podnieść kwalifikacje i wiedzę z zakresu laktacji, a w rezultacie przyczyni się do tego, iż mamy będą dłużej karmiły piersią” – powiedziała Marta Szulc, kierownik Fundacji.


Szpitale, które otrzymają granty edukacyjne, same decydują o tym, kto przeprowadzi szkolenie. Fundacja rekomenduje szpitalom wybór takich szkoleń, które rzetelnie przygotują personel do wdrożenia standardu i są akredytowane poprzez Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych.


Fundacja sama wybrała placówki, którym udzieliła grantów i zaprosiła je do współpracy. Podstawowymi miernikami wyboru były: liczba narodzin w danym ośrodku i rozproszenie ośrodków. W przyszłym roku, jeśli akcja będzie kontynuowana, formuła ta zostanie zmieniona i placówki zainteresowane grantem będą przystępowały do otwartego konkursu.

Przyznany każdej z placówek grant to stawka 7,5 tys. zł. Dotację dostały trzy szpitale w Olsztynie i po jednym w Opolu, Łodzi, Gdańsku, Rzeszowie, Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu i Lublinie.













Czym jest Granty szkoleniowe dla znaczenie w Leczenie G .