innowacja medicover leaseback co to znaczy

Co to jest Innowacja Medicover: leaseback budynku szpitala. Co znaczy: Medicover: leaseback budynku.

Czy przydatne?

Innowacja Medicover: leaseback budynku szpitala definicja

Co znaczy:

Nowoczesne kierowanie budynkami szpitalnymiInnowacja Medicover: leaseback budynku szpitala

Medicover rozważa sposobność oddania budynku Szpitala w długoletni najem spółce specjalizującej się w zarządzaniu tego typu przedmiotami. Medicover bada aktualnie możliwości wynikające z takiej transakcji i prowadzi wstępne rozmowy z podmiotami zainteresowanymi.
Pośrodku 12 miesięcy w Szpitalu Medicover przeprowadzono 1000 operacjiAutor: MedicoverRozwiązanie najmu zwrotnego budynku jest szeroko służące i popularne w wielu rozwiniętych rynkach medycznych – np. w szpitalach działających w Wielkiej Brytanii. Najem zwrotny robi się także coraz popularniejszy w Polsce, na razie w innych branżach gospodarki, lecz Medicover chce to zmienić.


- Jeśli zdecydujemy się na transakcję w ramach formuły leaseback – co nie jest jeszcze przesądzone i zależy od tego, czy otrzymamy wystarczająco niezłą ofertę – wówczas zmieniłby się jedynie właściciel samej nieruchomości jest to gruntu i budynku. Z kolei właścicielem Szpitala Medicover jako placówki świadczącej usługi medyczne, w tym również właścicielem specjalistycznego wyposażenia, jest i pozostanie Medicover – podkreśla Marcin Łukasiewicz, dyrektor do spraw projektów szpitalnych w Medicover.Umowa najmu ma być długoterminowa, bez możliwości wcześniejszego wypowiedzenia, w pełni zabezpieczająca prawa najemcy do obiektu. Ewentualne pozyskanie właściciela dla budynku szpitala w żaden sposób nie wpłynie na jego profil medyczny ani działalność operacyjną. Transakcja ta ma charakter czysto finansowy i nie wymienia działalności operacyjnej szpitala. Środki uzyskane z transakcji Medicover zainwestuje w postęp działalności medycznej.– Już sam fakt, że rozważamy sposobność umowy najmu zwrotnego, stawia Medicover w szeregu w najwyższym stopniu innowacyjnych spółek. Obiektem działalności Medicover nie jest kierowanie nieruchomością, tylko świadczenie usług medycznych i na tym chcemy skoncentrować wszystkie własne działania i środki.– podkreśla Bartosz Maciejewski, rzecznik prasowy Medicover.Szpital Medicover rozwija się bardzo dynamicznie i cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów. Pośrodku ostatnich 12 miesięcy wykonano w nim blisko 2 i pół tysiąca hospitalizacji, 10 tys. konsultacji specjalistycznych, przeszło 20 tys. badań diagnostyki obrazowej, przeprowadzono ok. 1000 operacji, a na świat przyszło blisko 500 dzieci. Szpital osiąga wyniki zgodne z założeniami.Ekipa Medicover jest międzynarodową spółką medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. W Polsce opiekuje się powyżej 5 tysiącami spółek i blisko 500 tysiącami pacjentów. Posiada 23 szerokoprofilowe Centra Medicover w największych miastach Polski, i 30 centrów przyzakładowych.


Czym jest Innowacja Medicover znaczenie w Leczenie I .