kamienna góra nowe sale co to znaczy

Co to jest Kamienna Góra: Nowe sale operacyjne za 6 mln zł. Co znaczy: sale operacyjne za 6 mln zł.

Czy przydatne?

Kamienna Góra: Nowe sale operacyjne za 6 mln zł definicja

Co znaczy:

Szpital inwestuje w blok operacyjnyKamienna Góra: Nowe sale operacyjne za 6 mln zł

NZOZ Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze zaczął budowę nowego bloku operacyjnego, który ma być gotowy w październiku 2011 roku. Wydatek projektu to 5,8 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniesie 3,6 mln zł.
Nowy blok będzie miał powierzchnię 400 m kw. Znajdą się w nim 2 sale operacyjne z nawiewem laminarnym i podciśnieniem. Wykonawcą jest firma Andrzej Zachara. To jest trzeci projekt szpitala, który dostał współfinansowanie ze środków UE. Pozostałe to ucyfrowienie pracowni diagnostycznych i informatyzacja szpitala. Brakujący wkład własny na budowę bloku operacyjnego placówka pozyskała z powiatu i czterech gmin, które są jego częścią.

NZOZ funkcjonuje od 2003 roku. Od 2004 roku przynosi zyski zarówno na sprzedaży usług, jak i netto, które umożliwiają współfinansowanie inwestycji. Otwarto oddział intensywnej terapii i dziecięcy. W planach jest modernizacja ginekologii i chirurgii. Placówka została w 2006 roku zaznaczona w akcji „Rodzić po ludzku” i do 2011 roku posiada certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Zadłużenie placówki przejął pow..

- Szpital w formie firmy prawa handlowego odmiennie funkcjonuje niż w formule SP ZOZ. – mówi Wiktor Władca, prezes NZOZ. – Wierzyciele SP ZOZu wiedzą, iż własne wierzytelności prędzej, czy potem odzyskają. Kontrahenci szpitala- firmy takiej pewności już nie mają, dlatego bardzo monitorują płatności, a to natomiast skutkuje, iż gospodarka finansowa jest bardzo skuteczna.

Placówka dysponuje 162 łóżkami i leczy rocznie około 6 tys pacjentów. Wraz z osobami korzystajacymi z porad na izbie przyjęć, to jest około 14 tys. Ok. 15-20 proc. chorych stanowią osoby spoza powiatu Kamienna Góra.


Czym jest Kamienna Góra: Nowe sale znaczenie w Leczenie K .