kielce rozbudowa szpitala co to znaczy

Co to jest Kielce: rozbudowa szpitala za 25 mln zł. Co znaczy: za 25 mln zł Wojewódzki Szpital.

Czy przydatne?

Kielce: rozbudowa szpitala za 25 mln zł definicja

Co znaczy:

Większy oddział neurochirurgiiKielce: rozbudowa szpitala za 25 mln zł

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach powiększył liczbę łóżek neurochirurgicznych z 36 do 55. Oddział został umiejscowiony w nowo wybudowanymł obiekcie. Wydatek budowy wyniósł 21 mln zł, a wyposażenie - 4,5 mln zł.
- Nasz szpital przyjmuje pacjentów nie tylko z Kielc, czy nawet powiatu, lecz całego województwa, a to 1,3 mln mieszkańców. Dlatego zwiększenie oddziału było niezbędne – mówi Andrzej Domański, z-ca dyrektora do spraw ekonomiczno-eksploatacyjnych.

Kapitał na inwestycje pochodziły ze środków unijnych i samorządu wojewódzkiego. Inwestycja była umieszczona na liście kluczowej województwa. Oddział i dwie nowe sale operacyjne mieszczą się na powierzchni około 2 tys. m kw.

W szpitalu funkcjonuje 14 oddziałów z izbą przyjęć, pracownią endoskopii, SOR i blok operacyjny. Oddziały to między innymi otolaryngologia, Kardiologia, neurologia, kardiochirurgia, ortopedia, okulistyka. W ramach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach działają Świętokrzyskie Centrum Diabetologii, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii, Wojewódzka Gabinet Sportowo-Lekarska, Wojewódzka Gabinet Przyszpitalna, Wojewódzka Gabinet Skórno-Wenerologiczna i pracownie diagnostyczne i dział diagnostyki obrazowej.

Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 143 mln zł, w tym 123 mln zł na leczenie szpitalne. Wartość świadczeń neurochirurgicznych to 11,5 mln zł. Rehabilitacje leczniczą placówka ma zakontraktowaną na poziomie 3,8 mln zł.


Czym jest Kielce: rozbudowa szpitala za znaczenie w Leczenie K .