kolejne ośrodki sieci lifenet co to znaczy

Co to jest Kolejne ośrodki w sieci Lifenet. Co znaczy: w sieci Lifenet mechanizm telemedycyny.

Czy przydatne?

Kolejne ośrodki w sieci Lifenet definicja

Co znaczy:

Szpitale w Kaliszu i Lesznie w "sieci życia"



następne ośrodki w sieci Lifenet





mechanizm telemedycyny ratunkowej Lifenet został uruchomiony w szpitalach w Kaliszu i Lesznie. Za wprowadzanie mechanizmu w Polsce odpowiedzialna jest spółka Physio-Control. >>mechanizm Lifenet funkcjonuje już w całej Polsce.








>>>mechanizm złożona jest z dwóch przedmiotów. Defibrylator Lifepak, który stanowi wyposażenie karetek i SOR-ów, transmituje dane do Medycznej Stacji Odbiorczej (MSO) znajdującej się w pracowni hemodynamiki. MSO posiada specjalne oprogramowanie, które umożliwia nie tylko odbiór danych, lecz również ich archiwizację. Dzięki systemowi telemedycyny ratunkowej ofiary zawału mięśnia sercowego będą mogły liczyć na szybszą pomoc i tym samym zwiększą się ich szanse na przeżycie i błyskawiczny powrót do zdrowia.

- > >>>>mechanizm Lifenet znacząco usprawnia akcję ratunkową i pozwala zaoszczędzić cenny czas – mówi Małgorzata Adamska, specjalista do spraw telemedycyny Physio-Control. -w razie zawału mięśnia sercowego liczy się każda minuta, która decyduje o zdrowiu, a regularnie i życiu pacjenta. Teletransmisja danych – a więc wyników badania EKG – pozwala na szybką diagnostykę i bezpośredni transport pacjenta na zabieg ratujący życie.

Fundamentalnym zadaniem mechanizmu jest skrócenie o około 50 do 80 min. czasu dotarcia pacjenta do oddziału kardiologii inwazyjnej w celu wykonania zabiegu angioplastyki. Tylko w ubiegłym roku wykonano w Polsce powyżej 55 tys. zabiegów angioplastycznych. A w tych sytuacjach głównym czynnikiem jest czas, gdyż szybsze dotarcie pacjenta na zabieg nie tylko ogranicza liczbę zgonów, lecz również gwarantuje wiele lepszy stan pacjentów po zabiegu. > >>>>>mechanizm Lifenet pozwala nie tylko na oszczędność czasu, lecz ogranicza również wydatki leczenia, transportu i usprawnia > >>>>>>mechanizm kierowania ruchem karetek.

- > >>>>>>>mechanizm telemedycyny ratunkowej Lifenet pozwala ominąć wszystkie fazy pośrednie – tłumaczy Małgorzata Adamska. -Bez zastosowania teletransmisji danych, pacjent na początku transportowany był do SOR-u, tam wykonywano badania i konsultacje z kardiologiem i dopiero wtedy następował transport pacjenta na właściwy zabieg, nierzadko poprzedzony oczekiwaniem na ambulans.

Medyczna Stacja Odbiorcza w Kaliszu została uruchomiona w Szpitalu Wojewódzkim i będą mogły transmitować do niej defibrylatory z ok. 17 karetek. W Lesznie z kolei > >>>>>>>>mechanizm Lifenet został zakupiony poprzez Oddział Intensywnej Kardiologii Nafis i będzie odbierać dane od ok. 12 defibrylatorów.

Dzięki systemowi Lifenet w Polsce do chwili obecnej przeprowadzono około 25 tys. transmisji. Na około 1400 karetek „R” i „W” blisko 800 zaopatrzonych jest w defibrylatory Lifepak, a około 200 defibrylatorów znajduje się w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Coraz więcej pracowni hemodynamicznych uruchamia Medyczne Stacje Odbiorcze. Dzięki powiększającej się „Sieci życia” zawałowcy mogą czuć się bezpieczniej, a w Polsce powstaje spójny > >>>>>>>>>mechanizm ratownictwa kardiologicznego.

Physio-Control, Dział Medtronic Poland jest czołowym producentem i dystrybutorem sprzętu do ratowania życia (seria defibrylatorów LIFEPAK®), urządzenia do automatycznej resuscytacji LUCAS™ i dostawcą rozwiązań z zakresu telemedycyny (sieć LIFENET®). Misją spółki jest pomaganie ofiarom w nagłych stanach kardiologicznych, począwszy od pierwszej pomocy udzielanej na miejscu zdarzenia, poprzez opiekę jednostek pogotowia ratunkowego, aż do stabilizacji stanu pacjenta w ośrodku zdrowia.










Czym jest Kolejne ośrodki w sieci znaczenie w Leczenie K .