lądowko oświetleniem co to znaczy

Co to jest Lądowisko z oświetleniem hybrydowym w Mielcu. Co znaczy: hybrydowym w Mielcu Szpital.

Czy przydatne?

Lądowisko z oświetleniem hybrydowym w Mielcu definicja

Co znaczy:

Zakończenie projektu unijnegoLądowisko z oświetleniem hybrydowym w Mielcu

Szpital powiatowy w Mielcu uruchomił całodobowe lądowisko dla śmigłowców medycznych z oświetleniem hybrydowym traktu transportu. Wydatek projektu to 3,2 mln zł. Na Podkarpaciu są zarejestrowane dwa lądowiska sanitarne – w Przemyślu i Rzeszowie. W państwie jest ich 35.
- Dziś zdecydowanym krokiem wkroczyliśmy w nowe realia. Aktualnie nie tylko możliwy stanie się błyskawiczny i bezpieczny transport każdego naszego pacjenta do wybranego ośrodka specjalistycznego w Polsce, szpital może również przyjąć pacjenta drogą lotniczą – mówi Leszek Kołacz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu.


Budowa lądowiska została sfinansowana ze środków unijnych w 85 procent w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Następne 10 procent pochodziło ze środków powiatowych, a pozostałe 5 procent to wkład własny szpitala.


- Spośród kilkudziesięciu wniosków, jakie zostały złożone do Ministerstwa Zdrowia, tylko czternaście uzyskało pewność dofinansowania w pierwszej turze. W gronie tym znalazł się nasz wniosek – mówi Andrzej Chrabąszcz, starosta mielecki.


Lądowisko jest położone na gruntach trzech właścicieli: starostwa powiatowego, Urzędu Miasta (powyżej 80 procent obszaru lądowiska) i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Za ogromną życzliwość prezydenta Janusza Chodorowskiego, starosty Andrzeja Chrabąszcza i prezesa MPGK Marka Bąbały dyrektor szpitala podziękował współautorom sukcesu tej inwestycji.


w trakcie uroczystości uczestnicy oficjalnego otwarcia lądowiska mieli okazję zobaczyć trakt, jakim zostanie przewieziony pacjent z helikoptera na szpitalny oddział ratunkowym. Wokół placówki powstały nowe drogi wewnętrzne, chodniki i parking.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już ((powyżej 200 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Lądowisko z oświetleniem znaczenie w Leczenie L .