magellan zysku netto co to znaczy

Co to jest Magellan: 23,5 mln zysku netto. Co znaczy: zysku netto Magellan, spółka świadcząca.

Czy przydatne?

Magellan: 23,5 mln zysku netto definicja

Co znaczy:

Szacunkowe wyniki finansowe za 2010 rokMagellan: 23,5 mln zysku netto

Magellan, spółka świadcząca usługi finansowe w sektorze ochrony zdrowia szacuje, iż skonsolidowany zysk netto w 2010 roku wyniesie 23,5 mln zł. To rezultat o 28 procent lepszy, niż w analogicznym okresie 2009 roku.
Szacunkowe wyniki zysku netto firmy sa również o 7 procent lepsze, niż w opublikowanej w maju ubiegłego roku prognozie. Wg szacunków firmy, również skonsolidowane przychody ze sprzedaży zostały znacząco poprawione. W 2010 r. Magellan powiększył przychody o 45 procent w relacji do wyniku uzyskanego w 2009 roku. Szacunkowe dane mówią o osiagnięciu przychodów na poziomie 65,6 mln zł.

Jeśli chodzi o wartość portfela aktywów finansowych ekipy, to wg szacunków na koniec 2010 roku wyniosła ona 487,2 mln zł – to o 62 procent więcej, niż na koniec 2009 roku.

Zarząd Magellena poinformował również, iż fundamentem osiągnięcia przewidywanych wyników była wysoka aktywność sprzedażowa ekipy i rentownosć posiadanego portfela aktywów finansowych. Na wyższe wyniki finansowe ekipy wpłynęły także takie czynniki jak: odpowiednia polityka kierowania płynnością, stabilne finansowanie zewnętrzne, a również dopasowanie oferty produktowej do sytuacji rynkowej.

Firma Magellan Spółka akcyjna oferuje produkty i usługi finansowe dla podmiotów działających na rynku medycznym, a również w innych segmentach gospodarki. Oferta firmy obejmuje pomiędzy innymi: finansowanie należności, refinansowanie zobowiązań, pożyczki, gwarancje (oparte na konstrukcji cywilistycznego poręczenia), factoring i leasing finansowy.

Magellan aktywnie współpracuje z powyżej 500 podmiotami działającymi na rynku medycznym. Klientami firmy są szpitale, spółki farmaceutyczne i dostarczające sprzęt medyczny, i spółki świadczące usługi outsourcingu do szpitali i dostarczające media.
Firma prowadzi także działalność na terenie Czech i Słowacji przez firmy zależne. Większościowym akcjonariuszem jest Polish Enterprise Fund IV zarządzany poprzez Enterprise Investors, który zarządza największą w Polsce i Europie Środkowej ekipą funduszy inwestycyjnych.


Czym jest Magellan: 23,5 mln zysku netto znaczenie w Leczenie M .