mazowsze zbyt mało środków co to znaczy

Co to jest Mazowsze: zbyt mało środków z NFZ. Co znaczy: niewiele środków z NFZ Radni Sejmiku.

Czy przydatne?

Mazowsze: zbyt mało środków z NFZ definicja

Co znaczy:

Sejmik apeluje do Ministerstwa Zdrowia



Mazowsze: za niewiele środków z NFZ





Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego apelują do Ministra Zdrowia i prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w kwestii podwyższenia stawki środków finansowych przewidzianych w planie finansowym NFZ w części przeznaczonej na sfinansowanie świadczeń zdrowotnych na Mazowszu w roku 2011.








Plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowa na rok 2011 dla Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ ustalono na kwotę 8,35 mld zł., a zatem na poziomie 95,36 procent środków jakimi dysponuje MOW NFZ w 2010 roku (8,76 mld zł.). Grozi to zmniejszeniem wartości zawieranych umów na świadczenia zdrowotne o ok. 400 mln złotych, co doprowadzi do pogorszenia dostępności do świadczeń zdrowotnych na Mazowszu - oświadczają radni.

Sejmik Województwa Mazowieckiego mając na względzie zapewnienie dostępności mieszkańcom województwa mazowieckiego do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, na jak najwyższym poziomie, wyraża głębokie zaniepokojenie pogarszającą się sytuacją finansową mazowieckich zakładów opieki zdrowotnej wynikającą z niedostatecznego finansowania świadczeń medycznych.

Na skutek zbyt małych środków finansowych przewidzianych w planie finansowym, istnieje uzasadniona obawa, iż nie będzie możliwości zakontraktowania poprzez MOW NFZ świadczeń na 2011 rok, nawet na poziomie z roku 2010. Ponadto, nowo powstałe oddziały i nowoczesny sprzęt medyczny nie będą adekwatnie używane, a wielomilionowe inwestycje ze środków samorządu, nie będą mogły właściwie służyć mazowieckim pacjentom - czytamy w oświadczeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Radni zwracają również uwagę na na stale wzrastające wydatki funkcjonowania placówek ochrony zdrowia, co wywołane jest wzrostem cen leków i artykułów medycznych. Ponadto, budżety jednostek ochrony zdrowia obciążą koszy porozumienia zawartego w dniu 30 czerwca 2010 roku, między Ministrem Zdrowia z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych w kwestii wzrostu wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych, co spowoduje przyrost kosztów na wynagrodzenia tej ekipy zawodowej, i może wywołać roszczenia płacowe innych grup zawodowych na przykład lekarzy. Fakty te, determinują konieczność corocznego planowania wydatków świadczeń na coraz wyższym, a nie niższym, poziomie.

Niezależnie od tego, destabilizację organizacyjną wzmagają narastające i ulegające częstym zmianom wymogi płatnika dotyczące kwalifikacji personelu medycznego, które przy aktualnych uwarunkowaniach rynku pracy są zwykle niemożliwe do spełnienia.

Radni Sejmiku postulują również utrzymywanie bieżącej współpracy poprzez Ministerstwo Zdrowia i NFZ z Samorządem Województwa Mazowieckiego jako organem założycielskim i z zakładami opieki zdrowotnej w dziedzinie organizacji i warunków udzielania świadczeń zdrowotnych zarówno w kontekście finansowania, zasad rozliczania, zmian wymagań dotyczących kwalifikacji personelu i warunków sprzętowo-lokalowych.










Czym jest Mazowsze: zbyt mało środków z znaczenie w Leczenie M .