polonia nowe zabiegi co to znaczy

Co to jest Med Polonia: Nowe zabiegi operacyjne. Co znaczy: operacyjne Lekarze poznańskiego.

Czy przydatne?

Med Polonia: Nowe zabiegi operacyjne definicja

Co znaczy:

Rekonstrukcja stawu NeoligamentsMed Polonia: Nowe zabiegi operacyjne

Lekarze poznańskiego szpitala Med Polonia przeprowadzili rekonstrukcję stawu kolanowego techniką Neoligaments. Po raz pierwszy w Polsce wszczepiono implant, który łączył w sobie tkanki swoje pacjenta i materiał syntetyczny.
- Pacjent odzyska sprawność po trzech miesiącach od przeprowadzenia zabiegu – mówi dr nauk medycznych Klaudiusz Kosowski ze szpitala Med Polonia.

„Neoligaments” to gama sztucznych więzadeł wykonanych ze specjalnego poliestru, który posiada cechy nadające się do zastosowania materiału w celu zastąpienia uszkodzonych tkanek. W trakcie zabiegu struktura syntetycznych włókien umieszczana jest w okolicy uszkodzonego więzadła i stanowi rusztowanie dla gojącej się tkanki. Naturalne włókna błyskawicznie obejmują syntetyczne więzadło, zastępując to uszkodzone. Czasem przed wszczepieniem implantu należy połączyć materiał syntetyczny z naturalnym. Sposób „Neoligaments” znajduje wykorzystanie w rekonstrukcji więzadeł krzyżowych kolana, w operacjach stawów skokowych i ramiennych. Może być stosowana do zrekonstruowania przedniego więzadła krzyżowego, ścięgna Achillesa i więzozrostu stawu obojczykowo-barkowego. 90 procent pacjentów nie odczuwa bólu pooperacyjnego, a aż 95 procent pacjentów nie ma obrzęku po operacji.

Med Polonia to prywatny szpital i gabinet. Placówka specjalizuje się w ortopedii i kompleksowej rehabilitacji. Ma także rozwiniętą ofertę dla kobiet i dzieci - „Med Polonia dla Malucha” i „Med Polonia dla Kobiet”. Szpital zatrudnia kilkudziesięciu lekarzy. Kontrakt NZOZ Med Polonia z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 439 tys. zł i obejmuje leczenie szpitalne w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej, ginekologii, otolaryngologii i urologii.

Firma Med. Polonia powstała w 2005 roku. Zatrudniała w 2009 roku 10 osób. Pieniądze wniesiony do firmy wynosi mln złotych, a 51 procent udziałów posiada
firma zarejestrowana w Holandii Flex Com BV.


Czym jest Med Polonia: Nowe zabiegi znaczenie w Leczenie M .