medicam dzierżawa szpitala co to znaczy

Co to jest Medicam: dzierżawa szpitala w Resku. Co znaczy: szpitala w Resku Szpital publiczny.

Czy przydatne?

Medicam: dzierżawa szpitala w Resku definicja

Co znaczy:

Przejęcie placówki poprzez SP ZOZMedicam: dzierżawa szpitala w Resku

Szpital publiczny Medicam z Gryfic od stycznia 2011 roku dzierżawi placówkę w Resku. Ofertę do starostwa powiatowego w Łobzie złożyła także firma Szpitale Polskie. Dotychczas prowadząca placówkę firma Intermed nie stanęła do przetargu.

Umowa dzierżawy szpitala w Resku wygasła z końcem 2010 roku. Placówka była dzierżawiona poprzez dwie firmy: Intermed z Nowogardu, która świadczyła usługi na oddziale wewnętrznym z pododdziałem kardiologicznym i w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, i NZOZ Chirurg z Gryfic, który prowadził oddział chirurgiczny. W 2010 roku Intermed miała finansowanie NFZ na leczenie szpitalne w wysokości 1,34 mln zł. NZOZ Chirurg około miliona zł. Intermed posiadała również umowę na świadczenia pielęgnacyjno-opiekuńcze w zakładzie opiekuńczo-leczniczym o profilu neurologicznym będącym w strukturze placówki. W 2010 roku świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w zakładzie opiekunczo-leczniczym wynosiły 1,23 mln zł. W 2011 roku finansowanie świadczeń w zakładzie pielęgnacyjno-opiekunczym prowadzonym poprzez szpital Medicam w Gryficach wynosi 1,88 mln zł, rehabilitacja lecznicza - 2,6 mln zł, w tym sama rehabilitacja neurologiczna ma wartość 370 tys.zł.

Szpital w Resku prowadzi oddział wewnętrzny z pododdziałem kardiologii, zakład opiekuńczo-leczniczy o profilu rehabilitacji neurologicznej i oddział chirurgii z pododdziałem ortopedii i traumatologii i urologii. Kontrakt Intermed z NFZ w 2011 roku wynosi 1,7 mln zł wobec całego finansowania 4,6 mln zł w 2010 roku i 5 mln zł w roku 2009. Intermed aktualnie prowadzi przychodnie w Resku, miejscowościach Łobez, Gryfino i Ińsko. NZOZ Chirurg prowadzi przychodnie chirurgiczne w Gryficach, Resku i Łobzie. Dysponuje kontraktem w wysokości około 850 tys. zł w dziedzinie działalności ambulatoryjnej. Medicam w Gryficach ma finansowanie NFZ na poziomie 58 mln zł, w tym 47 mln zł jest przeznaczone na leczenie szpitalne, w tym 2,8 mlnn zł na świadczenia w dziedzinie neurologii i 306 tys. zł na świadczenia w dziedzinie neurologii dziecięcej. Kontrakt dotyczy obu placówek - w Gryficach i w Resku.
Czym jest Medicam: dzierżawa szpitala w znaczenie w Leczenie M .