moszna centrum terapii nerwic co to znaczy

Co to jest Moszna: Centrum Terapii Nerwic spółką. Co znaczy: Nerwic firmą Centrum Terapii Nerwic w.

Czy przydatne?

Moszna: Centrum Terapii Nerwic spółką definicja

Co znaczy:

Przekształcenie placówki medycznejMoszna: Centrum Terapii Nerwic firmą

Centrum Terapii Nerwic w Mosznej może zostać przekształcone w spółkę prawa handlowego. Uchwała intencyjna w tej sprawie została już podjęta. Sejmik m podjąć decyzje o przekształceniu w marcu 2012 roku. Równocześnie w 2012 roku Moszna inwestuje 10 mln zł w nowy pawilon.
- Mamy nadzieję, iż wdrożenie planu naprawczego spowoduje bilansowanie się placówki – mówi Stanisław Łągiewka, dyrektor Departamentu Zdrowia urzędu marszałkowskiego w Opolu. – Aktualnie notuje ona wyniki ujemne. Myślimy, iż formuła firmy przyczyni się do zmiany.


Projekt nowego szpitala w Mosznej jest związany z koniecznością rewitalizacji zamku, gdzie aktualnie mieści się placówka. Na jego realizacje są zapewnione środki unijne. Nowy pawilon będzie liczył ok. 130 łóżek. Po koniec 2012 roku planowany jest zakup wyposażenia w części hotelowej.


- Zostanie w nim zakontraktowana rehabilitacja dzienna, gdyż Fundusz określił, iż takie są potrzeby, lecz świadczenia bedą udzielane również stacjonarnie. – mówi Stanisław Łągiewka.


Centrum Terapii Nerwic w Mosznej jest jednym z kilku działających w Polsce całodobowych ośrodków - oddziałów leczenia nerwic i innych zaburzeń niepsychotycznych, gdzie dominującą procedurą leczniczą jest psychoterapia. Dysponuje także bazą fizykoterapeutyczną i rehabilitacyjną. Przyjmuje pacjentów z całego państwie, a również z zagranicy.


Ośrodek dysponuje kontraktem w wysokości 4,4 mln zł w 2012 roku, a więc tyle ile w 2011 roku. Na leczenie zaburzeń nerwicowych u dorosłych jest przewidziane 2,9 mln zł, na rehabilitację psychiatryczną – 1,47 mln zł.


Czym jest Moszna: Centrum Terapii znaczenie w Leczenie M .