problemy chirurgią jednego co to znaczy

Co to jest NFZ: Problemy z chirurgią jednego dnia. Co znaczy: jednego dnia Jacek Paszkiewicz.

Czy przydatne?

NFZ: Problemy z chirurgią jednego dnia definicja

Co znaczy:

Płatnik wstrzymuje konkursyNFZ: Problemy z chirurgią jednego dnia

Jacek Paszkiewicz, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podjął decyzję o wstrzymaniu konkursów ofert na świadczenia z zakresu chirurgii jednego dnia. O sprawie poinformowała w piątek 18 listopada br. Gazeta Wyborcza (oddział Katowice).
Decyzja prezesa NFZ znaczy, iż jednostki ochrony zdrowia realizujące świadczenia z zakresu chirurgii jednego dnia, a którym kontrakt kończy się w tym roku, mogą pozostać bez kontraktów na rok przyszły. Miały one być zorganizowane w tym roku w czterech województwach. W pozostałych województwach kontrakty obowiązują jeszcze przynajmniej rok, lecz i one nie mogą być pewne swoich umów. Prezes NFZ w tym samym piśmie zaznaczył, iż wszystkie umowy długoletnie na chirurgię jednego dnia wygasają z dniem 1 stycznia 2012 roku.


Narodowy Fundusz Zdrowia informuje jedynie, iż decyzja ta wynika na skutek trwających w Ministerstwie zdrowia prac nad zmianą obowiązującego rozporządzenia w kwestii świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego w trybie jednego dnia. – Mogę tylko potwierdzić te wiadomości, aktualnie trwają konsultacje w tej sprawie – informuje Andrzej Troszyński, prezes NFZ.


- Ta przypadek to skandal. Od lat mówi się, iż ekonomia w ochronie zdrowia powinna być główna. Zabiegi realizowane w ramach jednego dnia dają spore oszczędności w porównaniu do przeprowadzenia ich w normalnym trybie. Właścicieli jednostek ochrony zdrowia, zarówno publicznych, jak i prywatnych, rozwijali więc tę gałąź intensywnie. Okazuje się jednak, iż jedną decyzją można szpitale wprowadzić w duże kłopoty. W ochronie zdrowia panuje bałagan, co woła o pomstę do nieba - ocenia decyzję prezesa NFZ Andrzej Sokołowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 200 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest NFZ: Problemy z chirurgią znaczenie w Leczenie N .