przesłanek przekształcenia co to znaczy

Co to jest Nie ma przesłanek do przekształcenia. Co znaczy: przesłanek do przekształcenia Jak.

Czy przydatne?

Nie ma przesłanek do przekształcenia definicja

Co znaczy:

Jolanta Wijata, z-ca dyrektora szpitala w OpocznieNie ma przesłanek do przekształcenia

Jak informuje Jolanta Wijata, zastępca dyrektora ds. finansowych w Szpitalu Powiatowym w Opocznie, na razie jednostka się bilansuje i nie ma planów dotyczących jej przekształcenia w spółkę kapitałową.
Szpital w Opocznie nie ma długów.Autor: Shutterstock- Nie planujemy zmiany formy prawnej z SP ZOZ w spółkę prawa handlowego. Nasz organ założycielski nie przejawia inicjatywy w sprawie rozpoczęcia tego procesu. Szpital w Opocznie nie ma długu, od pięciu lat nie generujemy strat, więc nie ma przesłanek do przekształcenia w spółkę – tłumaczy Jolanta Wijata.


- Jesteśmy po przeprowadzonej restrukturyzacji zatrudnienia. W 1999 r. w naszym szpitalu pracowało 900 osób, aktualnie nasza załoga liczy 570 pracowników. aktualnie wydatki wynagrodzeń stanowią 60 procent wartości budżetu. Dlatego udaje nam się bilansować w formule SP ZOZ-u. Ponadto co roku staramy się wprowadzać nowe rozwiązania, które służą obniżaniu wydatków. Musimy wypracowywać zysk, ponieważ potrzebujemy środków na inwestycje. Nie można liczyć tylko na dotacje, bo nie zawsze jest sposobność ich otrzymania – dodaje zastępca dyrektora do spraw finansowych Szpitala Powiatowego w Opocznie.


Zdaniem Jolanty Wijaty trudno jest ocenić, czy w obecnej sytuacji przekształcenie w spółkę byłoby korzystne. - Nam się udaje nie generować strat, jednakże działamy jako SP ZOZ. Uważam, iż jeżeli zarządza się logicznie, to forma prawna nie ma aż tak dużego znaczenia. Sprawa właściwego gospodarowania posiadanymi środkami jest główna. Szpital powiatowy najprościej jest zlikwidować, więc musimy trzymać dyscyplinę – uważa Jolanta Wijata.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Nie ma przesłanek do znaczenie w Leczenie N .