nordea bank szpitali co to znaczy

Co to jest Nordea Bank: 1,9 mln zł dla 3 szpitali. Co znaczy: szpitali Nordea Bank Polska z Gdyni.

Czy przydatne?

Nordea Bank: 1,9 mln zł dla 3 szpitali definicja

Co znaczy:

Sprzęt za kapitał UE i bankuNordea Bank: 1,9 mln zł dla 3 szpitali

Nordea Bank Polska z Gdyni udzieli w sumie 1,9 mln zł kredytu trzem szpitalom pomorskim na sfinansowanie wkładu własnego przy zakupie specjalistycznego sprzętu medycznego. Płaca Nordei wyniesie blisko 84 tys. zł. Bank złożył ofertę jako jedyny.
Organizatorem przetargu był Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie i on otrzyma najwyższą pożyczkę, ponieważ w wysokości 1 mln zł. Partnerem wiodącym był szpital Miejski z Gdyni, który pożyczy blisko 514 tys. zł. Drugim partnerem był Szpital Specjalistyczny w Wejcherowie, który otrzyma 348 tys. zł.

Transze kredytu będą stawiane do dyspozycji na pisemny wniosek każdego ze szpitali. Uruchomienie ostatniej transzy kredytu nastąpi nie potem niż do 31 sierpnia 2010 roku. Szpitale wystąpią z wnioskami o uruchomienie kredytów po otrzymaniu faktur za wykonane dostawy i usługi powiązane z realizacją projektu. Moment kredytowania wyniesie 12 miesięcy, a prowizja za udzielenie kredytu ma wynosić nie więcej niż 1 procent stawki kredytu i zawierać wszelakie koszty powiązane z jego uruchomieniem. Zabezpieczeniem pożyczki będzie zastaw na kontrakcie z NFZ do stawki nie wyższej niż wysokość udzielonego kredytu zwiększona o należne odsetki i prowizje. Wysokość kontraktów z NFZ na leczenie szpitalne placówek wynoszą: niespełna 70 mln zł w razie szpitala w Gdyni, 74 mln zł w razie szpitala w Wejcherowie i 59 mln zł w razie szpitala w Kościerzynie. Szpital w Kościerzynie ma najwyższe utraty spośród szpitali prowadzonych poprzez samorząd województwa pomorskiego po pierwszym kwartale 2010 roku.

Inwestycje, wobec których szpitale kredytem zabezpieczają udział własny mają być wykonywane w ramach projektu pt. „ Zakup sprzętu medycznego i działania profilaktyczno – szkoleniowe w celu prewencji i leczenia chorób układu sercowo – naczyniowego w trzech szpitalach województwa pomorskiego Gdyni, Wejherowie i Kościerzynie”. Projekt jest warty 8 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 5,8 mln zł. Środki na zadania pochodzą Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013, Działanie 7.1. Infrastruktura Ochrony Zdrowia.


Czym jest Nordea Bank: 1,9 mln zł dla 3 znaczenie w Leczenie N .