nordea bank udzieli kredytu co to znaczy

Co to jest Nordea Bank udzieli 3,6 mln zł kredytu. Co znaczy: udzieli 3,6 mln zł kredytu Nordea.

Czy przydatne?

Nordea Bank udzieli 3,6 mln zł kredytu definicja

Co znaczy:

Szpital z komercyjnymi środkami na inwestycjeNordea Bank udzieli 3,6 mln zł kredytu

Nordea Bank Polska wygrała przetarg na udzielenie i obsługę 3,6 mln zł kredytu inwestycyjnego szpitalowi powiatowemu w Tomaszowie Lubelskim. Była to jedyna oferta w przetargu. Bank zarobi 297 tys,. brutto.
kapitał zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i informatyzację placówki. Ich uruchomienia ma nastąpić w październiku 2010 roku. Kredyt ma zostać spłacony do końca 2012 roku.

Placówka w Tomaszowie Albo. po pierwszym kwartale 2010 roku miała 214 tys. zł zysku netto. Jej wydatki działalności operacyjnej wyniosły w tym czasie 12 mln zł. Szpital ma kredyty na powyżej 9 mln zł. Placówka wykazuje zysk na działalności operacyjnej.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim leczy hospitalizuje rocznie ok. 18 tys osób. Dysponuje 440 łóżkami. Prowadzi trzynaście oddziałów, w tym między innymi chirurgii ogólnej i urazowej z pododdziałem dziecięcym, wewnętrzny dziecięcy, reumatologiczny, neurologii i leczenia padaczek, a również gruźlicy i chorób płuc. Przy placówce działa dwadzieścia poradni specjalistycznych, w tym między innymi chorób zakaźnych, diabetologiczna, skórno-wenerologiczna, endokrynologiczna, neonatologiczna, neurologiczna. Szpital dysponuje również pracownia tomografii komputerowej. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 45 mln zł. Pow., który obsługuje placówka liczy 100 tys. mieszkańców.

Nordea Bank Polska specjalizuje się w finansowaniu jednostek samorządowych, a te natomiast są regularnie właścicielami szpitali. Współpraca ze szpitalami opiera się na zaufaniu i budowaniu dobrych stosunku z gminami i powiatami. Zdarza się, iż bank ma swój udział przy restrukturyzacji kredytów szpitali i razem z ich właścicielami wypracowuje rozwiązania biznesowe. Na koniec 2009 roku bank współpracował z powyżej setką szpitali, nie tylko w dziedzinie finansowania.


Czym jest Nordea Bank udzieli 3,6 mln znaczenie w Leczenie N .