ocena procesu przekształceń co to znaczy

Co to jest Ocena procesu przekształceń wymaga czasu. Co znaczy: procesu przekształceń wymaga czasu.

Czy przydatne?

Ocena procesu przekształceń wymaga czasu definicja

Co znaczy:

Andrzej Bujnowski, prezes zarządu Pro-Medica w EłkuOcena procesu przekształceń wymaga czasu

- Dopiero praktyka pokaże, jakie są niedostatki ustawy o działalności leczniczej i jakie są rzeczywiste przyczyny niechęci pośród szpitali publicznych do przekształceń w firmy – ocenia Andrzej Bujnowski, prezes zarządu firmy Pro-Medica w Ełku.
- Główną rzeczą jest powstanie takiego otoczenia prawnego dla funkcjonowania firm, tak aby już na pierwszy rzut oka było widać, iż warto to zrobić. W wypadku, gdy działalność jest opodatkowana podatkiem CIT, a równocześnie SP ZOZ-y są z tego podatku zwolnione, to trudno się dziwić, iż jest opór. Jest poczucie nierówności w tym zakresie i ono jest uzasadnione. Ponadto, skarb państwa powinien utworzyć rozwiązania dla szpitali, które sprzyjałyby inwestowaniu – zauważa Andrzej Bujnowski.


Prezes zarządu firmy Pro-Medica w Ełku zwraca również uwagę, iż poziom odpowiedzialności zarządu wobec firmy jest bardzo wysoki, wiele wyższy niż w razie kierowania SP ZOZ. - Korzyści nie są od razu widoczne. Potrzeba trochę odwagi do podjęcia decyzji o zmianie formy prawnej – dodaje.


- Gdybym jednak teraz był dyrektorem SP ZOZ z długiem, to nie wahałbym się przed przekształceniem szpitala w spółkę. Rozumiem jednak tych, którzy takiej decyzji jeszcze nie podjęli. Mam nadzieję, iż nie znajdą się w wypadku, w jakiej był ełcki szpital. Nie powinno się zbyt długo zwlekać z tą decyzją, ponieważ bezczynność jest szkodliwa. My nie żałujemy podjętej decyzji. Myślę, iż nasi pacjenci są podobnego zdania – dodaje prezes zarządu firmy Pro-Medica w Ełku.


Szpital ełcki w formie firmy działa od powyżej 10 lat. 12 lipca 2000 r. podjęto uchwałę o utworzeniu firmy Pro-Medica jako organu założycielskiego dla NZOZ, w sierpniu nastąpiła rejestracja w sądzie. Wówczas podjęto również uchwałę o utworzeniu NZOZ Mazurskie Centrum Zdrowia w Ełku, które przejęło działalność SP ZOZ. Został on zarejestrowany 15 października 2000 roku. Równoległa postępowała likwidacja SP ZOZ.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!
Czym jest Ocena procesu przekształceń znaczenie w Leczenie O .