olesno blok operacyjny co to znaczy

Co to jest Olesno: 18 mln zł na blok operacyjny. Co znaczy: operacyjny Szpital powiatowy w Olesnie.

Czy przydatne?

Olesno: 18 mln zł na blok operacyjny definicja

Co znaczy:

Plany inwestycyjne placówkiOlesno: 18 mln zł na blok operacyjny

Szpital powiatowy w Olesnie planuje rozbudowę i modernizacje bloku operacyjnego i oddziału intensywnej opieki medycznej i dobudowę centralnej sterylizatorni. Wydatek inwestycji wspólnie z zakupem wyposażenia został wstępnie oszacowany na około 18 mln zł.
- Na razie poszukujemy środków na sfinansowanie prac – mówi Janusz Kubów, z-ca dyrektora placówki – Rozważamy zarówno kredyt, jak i środki budżetowe, samorządowe i unijne. Chcielibyśmy, by inwestycja rozpoczęła się w 2011 roku.

Kubów podkreśla, ze aktualny samorząd jest przychylny projektowi i, jeżeli zwyciężyłaby opcja kredytu mógłby udzielić poręczenia. Nowy blok składałby się z dwóch sal operacyjnych i sali cięć cesarskich. Zastosowane miałby być najnowocześniejsze technologie klimatyzacyjne i wentylacyjne. Wydatki powiązane z nimi są szacowane na 1,5 mln zł. Na wyposażenie miałoby być przeznaczone 5 mln zł.

Szpital powiatowy w Olesnie rocznie hospitalizuje ko. 8 tys. pacjentów, a w poradniach przyszpitalnych udziela powyżej 20 tys. porad. Placówka prowadzi sześć oddziałów, w tym ortopedii, chirurgii ogólnej, wewnętrzny, noworodkowy i położniczy, a również szpitalny oddział ratunkowy. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 29 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – powyżej 20 mln zł na ratownictwo medyczne – 3,5 mln zł, na ambulatoryjna opiekę specjalistyczną – 2,4 mln zł. W ramach leczenia szpitalnego największe umowy obejmują świadczenia z zakresu chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, ortopedii, świadczeń na szpitalnych oddziale ratunkowym i anestezjologie i intensywną terapię.


Czym jest Olesno: 18 mln zł na blok znaczenie w Leczenie O .