ostrołęka wyposażenie co to znaczy

Co to jest Ostrołęka: 12 mln zł na wyposażenie 4 oddziałów. Co znaczy: wyposażenie 4 oddziałów.

Czy przydatne?

Ostrołęka: 12 mln zł na wyposażenie 4 oddziałów definicja

Co znaczy:

Inwestycje ze wsparciem samorząduOstrołęka: 12 mln zł na wyposażenie 4 oddziałów

Szpital Wojewódzki w Ostrołęce przeznaczy około 11-12 mln zł na zakup wyposażenia medycznego do czterech oddziałów, które znajdą się w oddawanym do użytku nowym budynku. To są oddział intensywnej opieki medycznej, oddział zakaźny, dziecięcy i onkologiczny.
- Przetargi powinniśmy ogłaszać w marcu – mówi Włodzimierz Kucharski, zastępca dyrektora placówki. – Będzie to kompletne wyposażenie począwszy od łóżek i mebli medycznych na sprzęcie medycznym kończąc. Nowy budynek ma kubaturę 37 tys. m sześć i cztery piętra. Ma pomieścić 128 łóżek. W planie na 2011 rok jest zakończenie budowy obiektu na potrzeby zakładu patomorfologii. Na 2012 rok zakładana jest inwestycja w oddział psychosomatyczny. Placówka ma dostać 20 mln zł z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Jednak inwestycja w nowe obiekty szpitalne jest na liście projektów centralnych, dlatego w przypadku przekazania środków z budżetu centralnego opłaty samorządowe zostaną zwrócone.

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce leczy około 24 tys. pacjentów rocznie. Placówka funkcjonuje w dwóch lokalizacjach przy ul. Sienkiewicza i Al. Jana Pawła II, oddalonych od siebie o około 4 km. Przy ulicy Sienkiewicza znajdują się 2 oddziały łóżkowe całodobowe wspólnie z zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym, z kolei przy Al. Jana Pawła II zlokalizowanych jest 15 oddziałów całodobowych. wspólnie liczba łóżek wynosi 543. Kontrakt placówki na 2011 rok wynosi 91 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone około 78 mln zł.


Czym jest Ostrołęka: 12 mln zł na znaczenie w Leczenie O .