piła powstanie ośrodek co to znaczy

Co to jest Piła: powstanie ośrodek radioterapii. Co znaczy: radioterapii Wielkopolskie przeznaczy.

Czy przydatne?

Piła: powstanie ośrodek radioterapii definicja

Co znaczy:

Samorządowe wsparcie onkologiiPiła: stworzenie ośrodek radioterapii

Wielkopolskie przeznaczy 67 mln zł na regionalne ośrodki radioterapii. Druga filia Wielkopolskiego Centrum Onkologii ma powstać w Pile. List intencyjny odnośnie stworzenia placówki w Pile ma zostać podpisany 16 listopada 2010 roku.
Stroną listu ma być Szpital Specjalistyczny w Pile, na terenie którego stworzenie placówka. W planach jest wybudowanie zupełnie nowego budynku na potrzeby radioterapii wspólnie z kompletną infrastrukturą.

Szpital w Pile prowadzi dwadzieścia oddziałów, w tym między innymi kardiologiczny, neurologiczny, dziecięcy, nefrologiczny, chirurgii dziecięcej, neurochirurgii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, okulistyczny. Placówka nie posiada oddziału onkologicznego, lecz posiada oddział chorób wewnętrznych i hematologii i umowy na chemioterapię o wartości blisko 2 mln zł i na programy leczenia na przykład chłoniaków złośliwych. W szpitalu funkcjonuje również zakład medycyny nuklearnej. Szpital realizuje programy profilaktyczne dotyczące wykrywania raka jelita grubego, raka piersi i wczesnego wykrywania raka płuc. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi 91,97 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – około 80 mln zł. największe umowy o łącznej wartości około 17 m,ln zł obejmują świadczenia z zakresu kardiologii, chirurgii ogólnej – 6,5 mln zł, chorób wewnętrznych – 5,4 mln zł.

W 2010 roku placówka uzyskała certyfikat ISO zgodny z wymogami nowej normy 9001:2008 w dziedzinie ratownictwa medycznego, profilaktyki, diagnostyki leczenia zachowawczego i zabiegowego, pielęgnowania, rehabilitacji i promocji zdrowia.


Czym jest Piła: powstanie ośrodek znaczenie w Leczenie P .