piotrków tryb ginekologię co to znaczy

Co to jest Piotrków Tryb: 250 tys. zł na ginekologię. Co znaczy: ginekologię Szpital Wojewódzki w.

Czy przydatne?

Piotrków Tryb: 250 tys. zł na ginekologię definicja

Co znaczy:

Lepsze warunki dla pacjentówPiotrków Tryb: 250 tys. zł na ginekologię

Szpital Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim otworzył wyremontowany kosztem 250 tys. zł. oddział ginekologiczno-położniczy. Do dyspozycji pacjentek jest 15 jednoosobowych sal z telewizorem i stanowiskiem do kąpieli noworodków.
Remont trwał trzy miesiące. Każda sala jest zaopatrzona w nowe łóżko dla mamy i noworodka. Poprzez cały dzień z rodziną może przebywać za dodatkową zapłatą także tata albo inna osoba z najbliższej rodziny. W pokojach znajdują się miękkie rozkładane kanapy.

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi czternaście oddziałów szpitalnych w, w tym kardiologiczny, obserwacyjno-zakaźny, urazowo-ortopedyczny, laryngologiczny, neurologiczny, okulistyczny, dla przewlekle chorych i szpitalny oddział ratunkowy. Przy placówce funkcjonuje dziesięć poradni specjalistycznych, w tym między innymi onkologiczna, neurologiczna, skórno-wenerologiczna, okulistyczna, gruźlicy i chorób płuc. Przy szpitalu jest umiejscowiony zakład diagnostyki obrazowej i zakład diagnostyki laboratoryjnej. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2010 wynosi 51 mln zł, w tym na leczenie szpitalne około 38 mln zł i około 7 mln zł na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Po pierwszym kwartale 2010 szpital miał stratę w wysokości 1,2 mln zł wobec 259 tys. zł w analogicznym okresie roku 2009. Szpital tłumaczył, iż utrata była wywołana remontem nowopowstałego oddziału rehabilitacji kardiologicznej i remontem oddziału urazowo-ortopedycznego, wzrostem wydatków napraw i usług medycznych.


Czym jest Piotrków Tryb: 250 tys. zł na znaczenie w Leczenie P .