piotrków tryb pekao pożyczy co to znaczy

Co to jest Piotrków Tryb. Pekao SA pożyczy do 10 mln zł. Co znaczy: pożyczy do 10 mln zł Bank Pekao.

Czy przydatne?

Piotrków Tryb. Pekao SA pożyczy do 10 mln zł definicja

Co znaczy:

Szpital uzyskał kredyt inwestycyjnyPiotrków Tryb. Pekao SA pożyczy do 10 mln zł

Bank Pekao SA udzieli do 10 mln zł kredytu inwestycyjnego szpitalowi wojewódzkiemu w Piotrkowie Trybunalskim. Placówka zapłaci za obsługę i kredyt w sumie 3 mln zł brutto. Same odsetki wyniosą 2,6 mln zł.
Szpital nie informował jakie banki jeszcze złożyły oferty. Kredyt będzie przeznaczony na rozbudowę szpitalnego oddziału ratunkowego, modernizację infrastruktury szpitala i zakup sprzętu i aparatury medycznej. Jego uruchomienie jest uzależnione od przeprowadzenia przetargów i zakończenia inwestycji. Najpóźniejszy termin uruchomienia kredytu to 30 czerwca 2011 rok. Jego spłata nastąpi w 84 równych ratach. Banki prosiły o zabezpieczenie poręczeniem organu założycielskiego szpitala, lecz decyzja w tej sprawie miała zostać podjęta już po zakończeniu procedury przetargowej, aczkolwiek zarząd samorządu wojewódzkiego zgodził się co do zasadności i wysokości zaciąganego kredytu.

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi czternaście oddziałów szpitalnych w, w tym kardiologiczny, obserwacyjno-zakaźny, urazowo-ortopedyczny, laryngologiczny, neurologiczny, okulistyczny, dla przewlekle chorych i szpitalny oddział ratunkowy. Przy placówce funkcjonuje dziesięć poradni specjalistycznych, w tym między innymi onkologiczna, neurologiczna, skórno-wenerologiczna, okulistyczna, gruźlicy i chorób płuc. Przy szpitalu jest umiejscowiony zakład diagnostyki obrazowej i zakład diagnostyki laboratoryjnej.

Bank Pekao SA jest jednym z największych banków w Polsce. Jest kontrolowany poprzez włoska grupę Unicredit. Bank Pekao SA świadczy usługi dla ok. 5 mln klientów, w tym powyżej 250 tys. małych i średnich przedsiębiorstw i powyżej 15 tys. sporych spółek. Jest również wiodącym bankiem w Polsce i największym bankiem w Europie Środkowo - Wschodniej pod względem kapitalizacji.


Czym jest Piotrków Tryb. Pekao SA znaczenie w Leczenie P .