podkarpacki więcej co to znaczy

Co to jest Podkarpacki NFZ: 8 mln zł więcej na AOS. Co znaczy: zł więcej na AOS Podkarpacki oddział.

Czy przydatne?

Podkarpacki NFZ: 8 mln zł więcej na AOS definicja

Co znaczy:

Finansowanie świadczeń zdrowotnychPodkarpacki NFZ: 8 mln zł więcej na AOS

Podkarpacki oddział NFZ planuje zwiększyć o 8 mln zł opłaty na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w drugim półroczu 2011 roku. Wartość finansowania w drugim półroczu 2011 roku wyniesie łącznie 103 mln zł.
W tej stawce opłaty na badania rezonansu magnetycznego i tomografu komputerowego zostaną powiększone do 6,45 mln zł z poziomu 5,9 mln zł w pierwszym półroczu 2011 roku. opłaty na tomografię komputerową w 2010 roku miały wartość 10,9 mln zł.


Z oddziałem podkarpackim NFZ umowy na finansowanie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej ma podpisanych 368 podmiotów. Kontrakty warte ponad miliona złotych posiadają między innymi NZOZ Asklepios, NZOZ Centrum Medyczne Medyk, NZOZ Radiologica, NZOZ MCD Voxel, Gabinet Specjalistyczna w Tarnobrzegu, Samodzielny Publiczny zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, SPZOZ nr 1 w Rzeszowie, SP ZOZ w Leżajsku, SP ZOZ w Sanoku, SPZOZ w Nisku, SP ZOZ w Stalowej Woli, Specmed w Krośnie.


Od 1 lipca 2011 roku wymienia się sposób finansowania opieki specjalistycznej. Nowy mechanizm ma wykorzystywać metodologię jednorodnych grup pacjentów, a więc taką jaka jest służąca aktualnie w procedurach szpitalnych. W warunkach ambulatoryjnych w poradniach będą mogły zostać realizowane wyszczególnione zabiegi z zakresu między innymi leczenia układu nerwowego, zabiegi z chirurgii szczękowo-twarzowej, leczenia układu mięśniowo-szkieletowego, ginekologiczne, leczenia układu pokarmowego. Poradnie mogłaby wykonywać biopsję piersi, drobne zabiegi ginekologiczne, endoskopię, zabiegi okulistycznej takie jak na przykład nacięcie kanalika łzowego, wycięcie gradówki, które aktualnie są oferowane poprzez szpitale chirurgii jednego dnia.


Czym jest Podkarpacki NFZ: 8 mln zł znaczenie w Leczenie P .