poly mogą tańsze choć co to znaczy

Co to jest Polisy mogą być tańsze choć obowiązkowe. Co znaczy: tańsze aczkolwiek obligatoryjne.

Czy przydatne?

Polisy mogą być tańsze choć obowiązkowe definicja

Co znaczy:

Ubezpieczenia OC i od zdarzeń medycznych



Polisy mogą być tańsze aczkolwiek obligatoryjne





Polska Federacja Szpitali zamierza doprowadzić do obniżenia ceny ubezpieczeń szpitalnych OC i od zdarzeń medycznych docelowo nawet o 50 proc.. NFZ w konkursach ogłaszanych po 1 stycznia 2012 roku wymaga od placówek przedstawienia nowego ubezpieczenia od zdarzeń medycznych.




Powinien zostać wypracowany mechanizm oceny ryzykaAutor: Shutterstock



- Myślimy, iż szpitale uzyskają dzięki naszej działalności szansę obniżenia cen składek polis ubezpieczeniowych o 30 do nawet 50 proc. – mówi prof. Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali. – Ta obniżka następować może fazami równolegle do zaawansowania wypracowywanego poprzez nas mechanizmu oceny ryzyka. Podpisanie umowy z największą w Polsce i we Francji ekipą brokerską Gras Savoy Polska stwarza realną perspektywę do zaistnienia na rynku ubezpieczeń szpitalnych nowych spółek. Te podmioty również odmiennie mogą szacować ryzyko oferowanych polis i przejawiać większą chęć jego podjęcia niż spółki o ugruntowanej pozycji. Ekipa Savoy dysponuje również odpowiednim zapleczem znajomości rynku międzynarodowych korporacji ubezpieczeniowych.


Na obecnym etapie umowa obejmuje budowanie portfolio spółek, które przez mechanizm zamówień publicznych zaoferują polisy szpitalom. Aktualnie jedyną spółką, która działa w tym sektorze jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń PZU. Jednak, jak wskazują szpitale ceny za ubezpieczenie są wysokie z racji na monopolistyczną pozycję PZU równocześnie bez oceny stopnia ponoszonego ryzyka w oparciu o dostępne statystyki. Inne spółki z rezerwą przygladają się ubezpieczeniom szpitalnym raczej z racji na trudne do oszacowania ryzyko, szczególne dla działalności medycznej. Dlatego oferta PZU stanowi równocześnie jedyną sposobność wywiązania się z obowiązków, jakie niesie za sobą prawo.


wydatki ubezpieczeń to nawet 5 proc. wszystkich kosztów szpitala. W razie polis OC Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił, iż umowy zawarte przed 1 stycznia 2012 roku mogą obowiązywać przy kontraktowaniu świadczeń na 2012 rok. Za wykładnię przyjmuje się gdyż, iż obowiązki kontraktowe są sporządzanie zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym dziennie ogłoszenia konkursu nawet jeżeli sama procedura konkursowa trwa dłużej. Na takiej samej zasadzie Fundusz nie wymagał polis od zdarzeń medycznych.


- Jednak w nowych konkursach ogłaszanych po 1 stycznia 2012 roku przedstawienie polisy od zdarzeń medycznych jest niezbędne – mówi Wanda Pawłowicz, rzecznik mazowieckiego NFZ.


aktualnie Polska Federacja Szpitali zrzesza 26 placówek zarówno podlegających samorządowi powiatowemu, jak i wojewódzkiemu. Zainteresowanych placówek jest powyżej 70. raczej właśnie z racji na perspektywę obniżenia wydatków składki ubezpieczeniowej i wejścia w życie nowego obowiązku ubezpieczeń od zdarzeń medycznych.


Organizacje szpitalne w dalszym ciągu mają nadzieję na to, iż ubezpieczenie od zdarzeń medycznych stanie się fakultatywne, a nie obligatoryjne. Sama pojęcie zdarzenia medycznego również powinna zostać zweryfikowana. Medicalnet nie uzyskał jednak informacji, czy Ministerstwo Zdrowia zgodzi się na nowelizację rozporządzenia.










Czym jest Polisy mogą być tańsze choć znaczenie w Leczenie P .