poznań kupi aparaturę co to znaczy

Co to jest Poznań: WCO kupi aparaturę za 13 mln zł. Co znaczy: mln zł Wielkopolskie Centrum.

Czy przydatne?

Poznań: WCO kupi aparaturę za 13 mln zł definicja

Co znaczy:

Zgoda na zakupy sprzętowePoznań: WCO kupi aparaturę za 13 mln zł

Wielkopolskie Centrum Onkologii otrzymało zgodę samorządu wojewódzkiego na zakupy sprzętowe i modernizację posiadanego rezonansu magnetycznego, warte łącznie ok. 14 mln zł. Zakupy będą finansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia i środków własnych szpitala.
Placówka kupi wysokoenergetyczny akcelerator o strukturze dostarczającej energię promieniowania wykorzystywany radioterapii za około 12 mln zł, oprogramowanie konwertujące plany leczenia na dowolny aparat terapeutyczny o szacunkowej wartości 500 tys. zł, mechanizm dozymetrii in-vivo o wartości 360 tys. zł, echokardiograf z systemem archiwizacji za około 300 tys. zł. Placówka dokona również modernizacji rezonansu spółki GE za około 1,5 mln zł.

Zakup akceleratora pozwoli zwiększyć liczbę pacjentów poddawanych radioterapii. Oprogramowanie konwertujące umożliwi przenoszenie wyliczeń dawek promieniowania na dowolny inny aparat, co pozwoli na kontynuację leczenia w przypadku awarii.

W Wielkopolskim Centrum Onkologii prowadzi się pełne leczenie skojarzone nowotworów: chirurgiczne, radioterapię, chemioterapię i hormonoterapię. Rocznie hospitalizowanych jest 14 000 chorych, wykonuje się 4500 operacji i 8000 zabiegów ambulatoryjnych, radioterapii (włącznie z brachyterapią) poddawanych jest powyżej 7000 chorych, leczeniem systemowym (chemioterapią) objętych jest 4400 chorych, a ambulatoryjnie leczonych jest blisko 10 000 pacjentów. W poradniach przyszpitalnych specjalistyczne rady onkologiczne udzielane są blisko 150 000 pacjentom rocznie.

Wielkopolskie Centrum Onkologii posiada akredytację na prowadzenie specjalizacji: radioterapia onkologiczna, onkologia kliniczna, ginekologia onkologiczna, chirurgia onkologiczna, chirurgia ogólna, patomorfologia, radiologia i diagnostyka obrazowa, otorynolaryngologia.

Prowadzona działalność lecznicza szpitala wykonywana jest na kilku oddziałach dysponujących łącznie 158 łóżkami: na I Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej i II Oddziale Chirurgii Onkologicznej, Oddziale Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej i Oddziale Radioterapii i Onkologii Ginekologicznej.


Czym jest Poznań: WCO kupi aparaturę za znaczenie w Leczenie P .