familia ciągle kontraktu co to znaczy

Co to jest Pro-Familia ciągle bez kontraktu. Co znaczy: bez kontraktu Rzeszowski Szpital.

Czy przydatne?

Pro-Familia ciągle bez kontraktu definicja

Co znaczy:

Rzeszowska placówka przyjmuje pacjentki



Pro-Familia wciąż bez kontraktu





Rzeszowski Szpital Specjalistyczny Pro-Familia, który działa od początku stycznia 2011 roku, wciąż nie podpisał kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka przyjmuje pacjentki, w tej chwili na oddziale jest 20 kobiet.








- Wszystkie rodzące trafiły do nas już w czasie akcji porodowej. Ze względy na brak miejsc w rzeszowskich szpitalach na nasz OIOM neonatologiczny trafił noworodek w ciężkim stanie z sepsą. Uratowaliśmy mu życie – mówi Radosław Skiba, menedżer szpitala.

Pro-Familii pomoc uzyskało w trybie nagłym już 56 kobiet, pośród których 43 urodziły tu dziecko (pozostałe pacjentki przeszły pilne zabiegi).

– W tej chwili oddział jest wypełniony w 90%, co pokazuje jak wielkie były potrzeby w dziedzinie usług, które świadczymy. Nie ma wątpliwości, iż szpital nie jest w regionie „naddatkiem”, „luksusem”, a wręcz przeciwnie, pomaga zapewnić pomoc medyczną w oczekiwanym poprzez pacjentów zakresie, pozwala zwiększyć bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. Mimo to NFZ po raz następny przesunął termin podpisania z nami kontraktu, co miało nastąpić jeszcze w zeszły poniedziałek. Lecz znów czekamy – mówi Skiba.

A sytuacji, które potwierdzają, iż kontrakt jest konieczny nie brakuje. Np. dziecka, które potrzebowało intensywnej opieki medycznej na neonatologii, nie można było umieścić w żadnym z rzeszowskich szpitali na skutek braku miejsc.

Nowo wybudowany Szpital Pro-Familia z Rzeszowa szacuje, iż w pierwszym roku działalności przyjmie ok. 2 tys. porodów. Szpital oferuje całościową opiekę nad matką i dzieckiem. Usługi neonatologiczne świadczy na najwyższym, III poziomie referencyjności. Zatrudnia 8 neonatologów i posiada 4 stanowiska intensywnego nadzoru noworodka. Usługi ginekologiczne są świadczone na II poziomie referencyjności. Z 50 miejsc, jakie posiada placówka, 25 jest przeznaczonych na oddział położniczy, a 25 na oddział ginekologiczno-chirurgiczno-urologiczny. W planach jest wykonywanie rekonstrukcji piersi po mastektomii, leczenie chorób sutka i opieka urologiczna.

Wyposażenie części położniczo-ginekologicznej szpitala kosztowało około 6-7 mln zł. Trakt porodowy złożona jest z 3 sal porodowych (w tym 1 przystosowanej do rodzenia w wodzie), 2 sal oczekiwań i sali do cięć cesarskich. Zunifikowany oddział ginekologii, urologii i chirurgii dysponuje 3 salami operacyjnymi, salą pooperacyjną i stanowiskami intensywnego nadzoru. Częścią szpitala jest również pracownia diagnostyki obrazowej zaopatrzona docelowo w tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny i aparat do diagnostyki ultrasonograficznej (ogólnej i dopplerowskiej). Placówka powstała w Rzeszowie przy ulicy Witolda. Wydatek budowy placówki wyniósł 40 mln zł. Większościowym udziałowcem Centrum Medycznego Pro-Familia jest Vispro Medical, firma zależna spółki developerskiej Vispro Development. Vispro Development działa na rynku od 1998 r. Zajmuje się budową budynków mieszkalnych i obiektów przemysłowych.










Czym jest Pro-Familia ciągle bez znaczenie w Leczenie P .