rabka zdrój wyposażenie co to znaczy

Co to jest Rabka Zdrój: 200 tys.zł na wyposażenie. Co znaczy: wyposażenie Samorząd województwa.

Czy przydatne?

Rabka Zdrój: 200 tys.zł na wyposażenie definicja

Co znaczy:

Placówka poprawia warunkiRabka Zdrój: 200 tys.zł na wyposażenie

Samorząd województwa śląskiego przeznaczył 200 tys. zł dotacji na zakup pierwszego wyposażenia oddziału rehabilitacji Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju. W placówce do końca czerwca modernizowano pomieszczenia do masażu leczniczego.
Śląskie Centrum jest dziecięcym sanatorium , lecz ma również ofertę odpłatną dla osób dorosłych. Leczenie dzieci w szpitalu uzdrowiskowym trwa 27 dni. Dzieci mają zapewnioną całodobową i specjalistyczną opiekę lekarską, korzystają z edukacji w szkole, pracowni językowej i komputerowej, dwóch basenów, nowoczesnej hydroterapii, opieki wychowawców i psychologów.

Sanatorium może przyjąć ok. 700 dzieci. Do 20-09 roku przyjmowało 35 tys. pacjentów. Leczy gruźlicę układu oddechowego i kostno-stawowego, schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych, alergie, astmę oskrzelową, wady postawy, otyłość.

Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty w Rabce-Zdroju od kwietnia 2010 roku wzbogaciło się o nowe pomieszczenia przeznaczone dla inhalatorium. Pomieszczenia zostały wyremontowane przez wzgląd na wykonaniem robót budowlanych opierających na adaptacji pomieszczeń na potrzeby inhalatorium. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 2,5 mln zł na uzdrowiskowe leczenie szpitalne.

Centrum jest umiejscowione w pobliżu chlorowo-sodowo-jodkowo-bromkowych solanek, które należą do jednych z najsilniejszych w Europie. Centrum organizuje również 14-dniowe turnusy rehabilitacyjne.


Czym jest Rabka Zdrój: 200 tys.zł na znaczenie w Leczenie R .