radionics system co to znaczy

Co to jest Radionics: system do neuronawigacji w ICZMP. Co znaczy: neuronawigacji w ICZMP Instytut.

Czy przydatne?

Radionics: system do neuronawigacji w ICZMP definicja

Co znaczy:

Nowe techniki leczenia w placówceRadionics: mechanizm do neuronawigacji w ICZMP

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zaczął wykonywanie operacji mózgu z wykorzystaniem mechanizmu neuronawigacji firmy Integra Radionics. Całkowity wydatek projektu realizowanego poprzez placówkę do końca kwietnia 2011 roku wynosi 1,2 mln euro
W ramach projektu kupiony został również śródoperacyjny tomograf komputerowy od firmy Miro a wyprodukowany poprzez Neurologica Corporation. Siecią informatyczną połączono blok operacyjny, Klinikę Neurochirurgii i zakład diagnostyki obrazowej. Zabiegi realizowane z wykorzystaniem neuronawigacji zmniejszają ryzyko powikłań po zabiegu. Celem bezpośrednim przedsięwzięcia „Poprawa jakości specjalistycznych usług medycznych przez wykorzystanie neuronawigacji w ICZMP w Łodzi” współfinansowanego poprzez Norweski System Finansowy jest skrócenie czasu hospitalizacji i pomniejszenie powikłań pacjentów po zabiegach neurochirurgicznych. Placówka wykonuje rocznie ok. 70 operacji u dzieci. Operacje neurochirurgiczne realizowane są również u osób dorosłych.

Projekt prócz zakupów sprzętowych przewidywał szkolenia dla lekarzy. Odbyły się one w Oxford John Radcliff Hospital Neurosurgery Departament w Anglii, Szpitalu Neckera w Paryżu i Great Ormond Street Hospital for Children w Londynie.

Radionics jest częścią globalnej korporacji Integra, która opracowuje, produkuje i sprzedaje między innymi mechanizmy do neuronawigacji, neurochirurgii stereotaktycznej i mechanizmy do radioneurochirurgii. Firma jest notowana na amerykańskiej giełdzie NASDAQ. Zatrudnia powyżej 3 tys. osób. mechanizm neuronawigacji sprzedała szpitalowi firma Unimax z Warszawy, która jest dystrybutorem sprzętu medycznego na terenie całej Polski. firma sprzedaje sprzęt używany w neurochirurgii, ortopedii, chirurgii rekonstrukcyjnej i transfuzjologii.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Placówka złożona jest z dwóch części: Ginekologiczno-Położniczej i Pediatrycznej. Jest ośrodkiem referencyjnym perinatologicznym, ginekologicznym i pediatrycznym. Z racji na swój wielodyscyplinarny charakter, zapewnia wszechstronną opiekę nad kobietami w ciąży powikłanej cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, chorobami serca, czy infekcjami. W Instytucie diagnozowane i leczone są najtrudniejsze przypadki patologii ginekologicznych. Rocznie przyjmowanych jest powyżej 40 tys. pacjentów a liczba porad lekarskich udzielanych w poradniach przyszpitalnych przekracza 180 tys..


Czym jest Radionics: system do znaczenie w Leczenie R .