radom szpital uruchomił punkt co to znaczy

Co to jest Radom: szpital uruchomił punkt NiŚPL. Co znaczy: uruchomił pkt. NiŚPL Pionkowski.

Czy przydatne?

Radom: szpital uruchomił punkt NiŚPL definicja

Co znaczy:

Dodatkowe usługi placówki w PionkachRadom: szpital uruchomił pkt. NiŚPL

Pionkowski Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej uruchomił w Radomiu stacjonarny pkt. medyczny oferujący świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Usługi są rozliczane w ramach dotychczasowego kontraktu z NFZ.
przedmiot działa przy ulicy Okulickiego 58/70. Do chwili obecnej na terenie powiatu radomskiego usługi w ramach NiŚOP udostępniała jedynie Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego ( pkt. jest popularny przy ul. Tochtermana 1). Inicjatywa utworzenia następnego miejsca wyszła od samego świadczeniodawcy, a również wskutek próśb mieszkańców.


Jak informuje Katarzyna Słodka z mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, niewykluczone jest powstanie następnych takich miejsc, jednak, o ile znajdą się chętni na zabezpieczenie tego typu usług i będzie takie zapotrzebowanie pośród pacjentów Regionu. W sumie na terenie województwa mazowieckiego działa powyżej 70 stacjonarnych punktów medycznych oferujących nocną i świąteczną pomoc lekarską, z czego powyżej 20 funkcjonuje w Warszawie.


Nocna i świąteczna ambulatoryjna opieka lekarska i pielęgniarska świadczona jest każdego dnia, od godziny 18-tej, a kończy się o godzinie 8.00 rano kolejnego dnia, także w soboty i niedziele, a również w dni świąteczne i inne dni ustawowo wolne od pracy.


Samodzielny Pubiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach posiada sześć oddziałów: chirurgiczny, ginekologiczny, dermatologiczny, rehabilitacji, wewnętrzny i izbę przyjęć. Oprócz tego w szpitalu funkcjonuje dwadzieścia poradni, miedzy innymi: alergologiczna, chorób płuc i onkologiczna.


Czym jest Radom: szpital uruchomił znaczenie w Leczenie R .