radomski szpital co to znaczy

Co to jest Radomski Szpital Specjalistyczny kończy budowę za 37 mln. Co znaczy: UE Radomski Szpital.

Czy przydatne?

Radomski Szpital Specjalistyczny kończy budowę za 37 mln definicja

Co znaczy:

Nowy oddział ginekologiczno-położniczy czeka na kapitał z UERadomski Szpital Specjalistyczny kończy budowę za 37 mln

Radomski Szpital Specjalistyczny do maja chce zakończyć budowę nowego pawilonu ginekologiczno-położniczego, której wydatek wyniesie w sumie 37,5 mln zł. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 5 275 m kw. Szpital czeka również na podpisanie umowy o refundację ze środków unijnych z samorządem województwa mazowieckiego.
Na razie budowę finansuje gmina Radom. W planach jest zwrot wydatków z UE w wysokości 31,9 mln zł. Inwestycja szpitala znajduje się na liście najważniejszych inwestycji regionu mazowieckiego. Nowy pawilon jest dobudowywany do istniejącego już budynku, nad którym pojawią się dwie nowe kondygnacje. Znajdzie się w nim blok operacyjny, oddział położniczy, patologii ciąży, noworodkowy, trakty porodowe, sale dla matek z dziećmi i izolatki.

Szpital na zakupy sprzętowe wyda ok 10 mln zł. Chce kupić zarówno aparaturę medyczną jak i meble szpitalne. Będą to przenośny aparat RTG, 3 aparaty USG, stanowisko do pielęgnacji niemowląt, kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne, aparat do znieczulenia, lampy operacyjne, stoły operacyjne, inkubatory, stoły do pielęgnacji noworodków, zbiór laparoskopowy i 9 kardiomonitorów.

Liczba zabiegów wykonanych zakupionym sprzętem medycznym wyniesie 2136 na rok

W roku 2007 w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym udzielono pomocy 4256 pacjentkom,

wykonano 792 operacje, odbyły się 1502 porody. Na Oddziale Neonatologii w 2007 roku hospitalizowano 1796 noworodków a w I półroczu 2008 -1020 noworodków. Wskutek inwestycji nie zmieni się liczba łóżek oddziału. Aktualnie jest ich 80 i 45 na oddziale noworodkowym.

W strukturze organizacyjnej szpitala znajduje się 17 oddziałów (zarówno specjalistycznych jak i podstawowych), szpitalny oddział ratunkowy i zakład opieki długoterminowej (25 łóżek) i 50 poradni specjalistycznych. Szpital dysponuje jednym z największych w państwie ośrodkiem dializ, a również posiada oddział neurologiczny i kardiologiczny z zakładem hemodynamiki. Stan łóżek rzeczywistych dziennie 31 stycznia 2008r. wyniósł 577 +18, noworodki i wcześniaki – 24, patologia noworodka - 21, ZOD – 25 i 25 stanowisk dializacyjnych. Liczba hospitalizowanych w 2007r. wyniosła 23 376 osób, liczba udzielonych porad - 235.891.


Czym jest Radomski Szpital znaczenie w Leczenie R .